Cilt Bakımı Ve Güzellik
Hollywood yıldızlarının kullandığı diş beyazlatma kalemi

Son günlerde çoğu eczanede, markette vb. alanlarda raflarda sık sık gördüğümüz ürünlerden biri olan diş beyazlatma kalemleri; normalde dişçilerin muayenehanelerinde yaptıkları müdahalelerin çok daha küçük ve basit bir forma sokularak istenilen sonuca ulaşılmasını sağlayan güzel birer icattır.

Diş beyazlatma kaleminin etkileri nelerdir?

Bu kalemin özelliğinin adı üzerinde dişleri beyazlatma olması; beyazlatma özelliğini aynı zamanda sıklıkla kahve, sigara, çay gibi ürünleri tüketen insanlarda da ekstradan göstermesine olanak sağlamaktadır. Hem bu tip ürünlerin dişlerde bıraktığı lekeleri ve sarılıkları, hem de zamanla dişlerin renginin kendi kendine sararmaya başlaması gibi durumlar dolayısıyla diş beyazlatma işlemine oldukça ihtiyaç duyulmasıyla birlikte bu tip kısa sürede kesin çözümler sağlayan ürünlere olan ihtiyaç da bir hayli artmaktadır.

Dişleri beyazlatma etkisi bulunan bu kalemler, düzenli olarak uygun süreçlerde ve miktarda kullanılırsa dişleri on kata kadar daha beyaz gösterme etkisinde bulunabilmektedirler. Maddi olarak, bir dişçiye gidip aynı işlemi uygulatmanın bedeline göre çok daha ucuz olan ve etkisinden memnun kalınan bu kalemler; gösterdiği bu memnun kalıcı etkiyi içeriğinde bulunan “hidrojen peroksit” isimli madde sayesinde sağlayabilmektedir.

Diş beyazlatma kalemi nasıl kullanılır?

Son derece basit bir uygulama aşaması olan bu kalemin dikkat edilmesi gereken tek noktası, birbirinden farklı markaların ürettiği kalemlerin bazen kullanım talimatlarında değişikliğe gidebilmesi ve bu yüzden de alınan kalemlerin kullanılmadan önce paketinin içinden çıkan kullanım prospektüsünün iyice incelenmesi gerekmektedir.

Kalemi kullanmadan önce ayrıca dişlerin iyice diş fırçası yardımıyla temizlenmesi ve diş aralarının da diş ipiyle temizlenmesi gerekmektedir. Sonrasında kalemi çevirerek içerisindeki jeli çıkartıp dişlerinize diş etlerinize gelmeyecek şekilde sürün. 1-2 dakika kadar böyle beklemeniz yeterlidir.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken son husus olarak da, kullanımın sıklığına dikkat edilmesi durumu da söylenebilir. Kalemin içerisindeki kimyasallar çok sık kullanıldığında hem dişin yapısına zarar vermekte hem de fazla kullanılması etkinin fazladan görülmesi gibi bir durumu yaratmamaktadır. Bu nedenle diş beyazlatma kalemini haftada en fazla 2 kez kullanmak gerekmektedir.

Ürünü kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

 • Dişlerin tamamen kuru olmasına özen gösterilmelidir.
 • Sürüldükten sonra en az 1 dakika boyunca dişlerde kuruması beklenmelidir.
 • Kalem dişlere uygulandıktan sonra en az 10 dakika boyunca hiçbir şey tüketilmemelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. zeynep olgun diyor ki:

  Diş beyazlatma kalemi bana gönderin

  • Berçin Çelebi diyor ki:

   Zeynep hanım merhaba biz burada diş beyazlatma kalemlerinden tercih edebileceğiniz 3 adet markayı be özelliklerini yazdık herhangi bir kozmetik mağazasından rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız