Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dermatologlar cilt bakımı için ne öneriyor

DERMATOLOGLARDAN  CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

Dermatologlardan cilt bakım önerileri ; Birçok bakım ile sizlere bilgi veren sitemiz asıl uzmanlarında görüşlerine önem verdi. Dermatologların önerdiği şekilde bakım yapmak ve ürünleri seçerken önerilerine kulak vermek de yarar var.

Dermatologların Cilt Bakım Önerileri

  1. Dermatologlar kullanılacak güneş koruyucu ürünlerin antioksidan içermesi gerektiğini belirtiyor.
  2. Aynı zamanda gece cilt bakımı yaparken gece kremlerinin içeriğinde peptitler ve retinoidler bulunmalı. Çünkü bakım yapmak cildi yenilemekle eş değerdir bu özellikler varsa ancak amacınıza ulaşırsınız.
  3. Bayanların manikür yaparken ya da yaptırırken ilk başta yaptıkları hata tırnak etlerini itmek veya kesmektir. Dermatologlara göre bu tırnak etleri tırnakları koruma özelliği taşıyor ve kesilmesini çokta tavsiye etmiyorlar.
  4. Dermatologlar yaz aylarında makyaj yaparken çok işlevli olan ürünlerin tercih edilmesinden yana. Mesela BB Kremler hem güneş koruyucu hem kapatıcı hem renklendirici olarak kullanılıyor. Makyaj yaparken fondöten yerine BB Kremleri tercih etmeniz uzmanların önerisi.
  5. Cildiniz sadece gece ve gündüz bakım kremleri ile beslenemez cildinize içten takviye destek vermek cilt güzelliğiniz ve sağlığınız için çok etkilidir. Cildinize anti – agingi içinde barındıran meyvelerle besleyerek ve D vitamini açısından yiyecekler tüketerek farkı gözlerinizle görürsünüz.
  6. Sigara kullanımı cildinizi hem yaşlandırır hem de bilindiği üzere sağlıklı değildir. Diğer yandan alkol tüketimi de cildin yaşlanmasına ve kurumasına destek verir. Cildin kurumasını engellemek için yapılması gereken ise suyu çok miktarda tüketmektir.
  7. Dermatologlar ağır egzersizler sonucunda ciltte bulunan kolajen maddesini azalttığını söylüyor. Bayanlar için ağır tempolu sporlar sağlık ve estetik açısından önem taşısa da tavsiye edilmiyor. Bunun yerine yürüyüş ya da bisiklet sürmek koşmaktan ziyade cildiniz içinde faydalı olacaktır. Bu tavsiye ise sürekli koşu yapmaktan keyif duyanlara ara sıra koşmanın hiçbir bayana zararı yok.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. dilek diyor ki:

    merhaba, bu yukarıda olan önerilerin bir çoğunu bilip yapıyordum. ancak cilt bakım önerisi olarak sizlere Bionem ürünlerini tavsiye ediyorum. ben 2 aydır kullanıyorum ve şu ana kadar kullandığım bir çok üründen çok çok daha etkili. Farklı önerisi olan var mı ?

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız