Cilt Bakımı Ve Güzellik
kisa-sac-modelleri

Özellikle erkekler arasında geçerli olan saç tiplerini idol gördükleri kişilere benzetme durumu, modern çağlara yaklaşıldıkça yerini daha özgün modellerin seçimine bırakmaya başlamıştır.

Eskiden erkeklerin beğendikleri futbolcuların saç kesimlerini kendi saçlarında denemeye, aynı şekilde kadınlar da çok beğendikleri ünlü isimlerin saçlarına kendi saçlarını benzetmeye çalışsalar da çoğu kez kafalarında oluşturdukları profile göre bir saç modeli ortaya çıkmamıştır.

kisa-sac-yapisi

Saç yapısının önemi

Saç yapısı hem erkek de hem makyaj da tarz ve estetik açısından çok fazla önemli bir olgudur. Kadınların güzelliklerini makyaj ve giyimle daha ön plana çıkarmaları daha yüksek ihtimalken erkeklerin tarzlarında olmazsa olmazları saç şekilleridir.

Kısa saç modelleri erkek cinsiyetinde en çok geçerli ve tercih edilen modeller olup, kadınlarda da yakın süreçlerde iyice çoğalan ve yaygınlaşan saç tarzları içerisinde kendisine yer bulmuştur.

kisa-sac-modelleri

Konu erkekler ya da kadınlar olsun, tarzlarını ön plana çıkarmak için ve marjinal bir görüntüye sahip olmak için artık sık sık saçlar kısa kesim halini almaya başlamıştır.

Üstelik kısa kesim saçların bakımının çok daha kolay yapılması, kuruduktan sonra çok daha kolay kuruması; öte yandan kadınların uzun saçlarında uğraştıkları fön, maşa vb. durumlarla uğraşmak zorunda kalmamaları güncel olarak devam eden bu saç kesimini iyice revaçta olacak hale getirmiştir.

kisa-sac-kesimi

Kısa saç kesiminde dikkat edilecekler

Kısa saç modelleri yapılışı evde denendiğinde, eğer ki saçın kesimi uzman bir el tarafından yapılmadıysa genellikle istenen sonuçla ortaya çıkan sonuç arasında büyük farklılıklar olabilmektedir.

Bu nedenle öncelikle hem erkeklerin hem kadınların saçlarını kısa kestirmeye karar verdikten sonraki süreçlerinde ilk önce kesimine ve tecrübesine güvendikleri bir kuaför bulmaları gerekmektedir. Daha sonrasında bu kuaföre giderek saçlarını kesecek uzmanla ortak bir karar aşamasına girilebilir.

kisa-sac-kesim-tercihleri

Bu bahsedilenden de önemlisi her kadının ve her erkeğin saç yapısı, yüz yapısı, kulak yapısı, boyun yapısı da ya çene yapısı birbirinden farklılık gösterebileceği için bazısında çok estetik ve dikkat çekici durabilen kısa saç modellerinden bazıları, diğer taraftan bazı kadın ve erkeklere yakışmayabilmektedir.

Bu sebepten ötürü her dikkatinizi çeken ve beğeni oluşturan kısa saçların uygulamasını kendi saçınıza uygulatmadan önce işin uzmanlarına danışmanız gerekmektedir.

dalgali-kisa-sac

Saçın yapısıyla kesim şekli birbirini nasıl etkiler?

Kısa saç modellerinin kesiminde saçın kendi tipinin de çok büyük önemi vardır. Örneğin; sizin sosyal mecrada görüp beğendiğiniz düz kısa saç modellerinden bir tanesi, sizin saçınız dalgalı yapıdaysa ya da kıvırcık yapıdaysa gördüğünüz görüntüdeki gibi durmayabilir.

Bu görüntüyü sağlayabilmek için de sürekli saçlarınızı bir takım aletlerle düzleştirmeniz saç yapınıza epey bir zarar verecektir.

Sonuç olarak kısa saç modellerine merak sararken, kendi saç yapınıza, yüz yapınıza ve kullanabileceğiniz şartlara oldukça dikkat edilmeli ve ona göre bir tercih yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız