Dekolte Bölgesi Sivilceleri için Çözümler

DEKOLTE BÖLGESİ SİVİLCELERİ İÇİN ÇÖZÜMLER

Dekolte bölgesinde ortaya çıkan sivilceler genellikle hormonlarla ilgilidir. Vücudun yağ oranı dengesini yitirmeye başladığında sivilceler yüz kısmından boyun bölgesine oradan da dekolteye kadar inebilir. Dekolte bölgesi sivilceleri için Cilt.net olarak aşağıda verdiğimiz tarifleri ve önerileri uygulayabilirsiniz.

Dekolte Bölgesi Sivilceleri İçin Çözümler

Dekolte Bölgesi Sivilceleri İçin Yoğurt Maskesi

 • 2 çay kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Yoğurt, bal ve limon suyunu karıştırdıktan sonra sivilcelerin olduğu bölgeye yayarak sürün. Kuruduktan sonra ılık su kullanarak yıkayın. Dekolte bölgesindeki sivilceler geçene kadar maske haftada 1 kez uygulanır. Yoğurt cildinizde aşırı kızarıklık ve kaşıntı yaparsa uygulamayı sonlandırın ve bir daha kullanmayın.

Dekolte Bölgesi Sivilceleri için Bal ve Süt Maskesi

 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay bardağı su
 • 1 tatlı kaşığı bal

Suyun içine attığınız tuzu karıştırın ve tamamen çözünmesini sağlayın, içine balı ilave ettikten sonra bir kere daha karıştırın. Pamukla aldığınız karışımdan dekoltedeki sivilcelerin üzerine sürün ve yarım saat bekletin. Daha sonra bol su ile yıkayın. Dekolte bölgesindeki sivilceler için bu maskeyi haftada 1 uygulayın.

Dekolte Bölgesi Sivilceleri İçin Öneriler

 • Sivilceler dekolte bölgesinde yoğunlukta ise gece uyurken farklı kıyafetler giymeye çalışın. Kıyafetlerdeki bakteriler cildinize tekrar dönerek sivilcelerin artmasını sağlayabilir.
 • Spor yapan ve çok terleyen kişiler dekolte sivilcelerine karşı mutlaka pamuklu kıyafetler tercih etmelidir. Naylon giysiler sivilcelerin artmasına neden olur.
 • Kıyafetleriniz mutlaka bol kesim olmalıdır. Dar kıyafetler dekolte bölgesinde sivilceye neden olur.
 • Çeşitli aksesuar ve kolyeler dekolte bölgesinde sivilceye neden olur. Bölgeyi tahriş ederek sivilce oluşmasına neden olan kolyeler takmayın. Mümkün olduğunca boynunuzu boş bırakın.
 • Dekolte bölgesindeki sivilceler için duştan sonra mutlaka krem uygulayın. Uyguladığınız kremi yağsız tercih edin. Yağlı kremler sivilcelerin artmasına neden olur.
 • Saçlarınızı duş esnasında başınızı öne eğerek yıkayın. Şampuanlardan ve saç kremlerden vücuda bulaşan artıklar dekolte bölgesinde sivilce oluşumuna neden olur.
 • Dekolte bölgesindeki sivilceler için haftada bir gün maske uygulayın. Yukarıda yazdığımız maskeler sivilceleri kurutarak oluşmalarını engelleyecektir.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.