Cilt Bakımı Ve Güzellik
dalgali-sac-nasil-yapilir

Hem kadınların hem de erkeklerin saç uzunluğu, eğer bir model denenebilecek uzunluğa eriştiyse yüz tiplerine gidebilecek pek çok modelden deneyebilecekleri bir tür de dalgalı saç modelleridir. Dalgalı saç modelleri erkeklerde de kadınlarda da çok havalı ve dikkat çekici bir görüntü yaratabilmek için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Doğal dalgalı saç nasıl yapılır diye araştırıldığında, dalgalı saç yapmak için hem evde dalgalı saç nasıl yapılır sorusunun cevabı bulunabilmekte hem de yararlanılabilecek düzleştirici ile dalga yapmak nasıl olur öğrenilebilmektedir.

dalgali-sac-modelleri

Dalgalı saç yapımında düz dalgalı, yoğun dalgalı, hafif dalgalı ya da bildiğimiz kıvırcık modeller denenebilmekte; böylelikle de dalgalı saç denildiğinde akıllara sürekli monoton aynı tip saçların gelebilmesi ihtimalinden kurtulunabilmektedir. Ayrıca dalgalı saçın az önce de belirttiğimiz iki iki cinsiyette de gayet güzel bir saç havası yarattığı bilinmektedir.

Örnek verilecek olunursa, normal şartlarda dümdüz yapıdaki saçlara sahip bireyler; bir anda çok büyük ve gösterişli lüleler yaptıklarında görüntü olarak alışamadıkları bir saç tipi yaratabileceklerinden daha çok doğal maşa yapma tekniklerini denemekte ve hatta çok kolay kendi kendilerine uygulayabilecekleri dalgalı saç yapma tekniklerini deneyerek daha hafif dalgalı saç nasıl yapılır sorusunun cevabına görsel olarak kavuşabilmektedirler.

buyuk-dalgali-sac-modelleri

Dalgalı saç denilince akıllara kuaförlerde yaptırılan düzgün “su dalgası” adı verilen kıvrımlı saçlar gelse de, aynı güzel görüntüyü kişinin evinde deneyeceği yöntemlerle de elde edebilmesi mümkündür. Üstelik bu durumun en büyük avantajı, saçlara uygulanan yüksek ısılı düzleştiricilerin saçın sağlığını bozma ihtimalinin ortadan kaldırılmasıdır.

Dalgalı saç yapımında kullanılabilecek en basit yöntemler; bigudi yöntemi, doğal dalgalı saç yapımı için saçı ıslatma yöntemi (bu yöntemin bir diğer adı da örgü yöntemidir) ve bunun dışında yine en azından ısısını azaltarak kullanabileceğiniz düzleştiriciler ve maşalardır.

ince-dalgali-sac-mdoelleri

Maşa kullanmadan dalgalı saç nasıl yapılır?

Hiç bir saç aleti ürünü kullanmadan doğal dalgalı saç yapımı için yapılması gereken ilk hamle, duştan çıktıktan sonra saçlarınızdaki suyu alıp saçlarınızı hafif nemli bırakmaktır.

Bu yöntemin bir diğer adı da örgü ile dalgalı saç yapımı yöntemidir. Saçınızın nemli bir şekilde örülmesi dahilinde, saçlarınızdaki örgü şekilleri daha uzun süre dayanıklılığını koruyacaktır.

Bundan sonrasında saçlarınıza normal şartlarda sürdüğünüz nemlendiriciyi dipten uza bir ceviz büyüklüğünde olacak şekilde dağıtıp sürmeniz gerekmektedir.

uzun-ve-dalgali-saclar

Saçınızı nemlendirme işlemi bittikten sonra geniş bir tarakla tüm saçınızı tarayarak tercihinize göre ister kalın örgüler ister ince örgüler şeklinde saçınızı örebilirsiniz.

Ancak iri dalgalar istiyorsanız saçlarınızı iri şekilde örmeniz ya da daha çok dalga görüntüsü istiyorsanız daha küçük ve daha sık örgüler yapmanız önerilmektedir. Uygulamayı sonlandırdığınızda saçlarınızı hemen saç kurutma makinasıyla kurutabilir ve ya kendi haline bırakıp bir iki saat içerisinde kurumasını sağlayabilirsiniz.

yogun-dalgali-sac-modeli

 Maşayla dalgalı saç nasıl yapılır?

Elektrikli saç ürünlerinden saç şekillendirmede en sık kullanılanlardan biri olan maşa ile de istediğiniz boyutlarda dalgalı saçlar yaratmak mümkün olmaktadır. Öncelikle temiz saçlarınıza, maşanın yaydığı ısıdan saçlarınızın etkilenmemesi için koruyucu bir sprey sıktıktan sonra istediğiniz kalınlıktaki saçlarınızı maşaya dolayarak hafifçe çekmeniz gerekmektedir.

Eğer elinizde saç maşanız yoksa dalgalı saç için düzleştirici kullanımı da bir diğer yöntem olarak görülmelidir. Aynı işlemi düzleştiricide de uygulayarak isteğinize göre kalın ya da ince dalgalar yaratmanız mümkün olmaktadır.

dalgali-sac-yapimi

Bigudi ile dalgalı saç nasıl yapılır?

Bigudi kullanarak dalgalı saç yapma aşamasında da, saçlarınızı istediğiniz kalınlıkta ayırarak bu tutamları bigudilerin etrafına sarıp kafanıza sabitlemeniz gerekmektedir. Bu uygulamadan en iyi verimi almak adına geceden saçlarınızı bigudiye sarıp sabah açtığınızda çok güzel dalgalara sahip saçlara kavuşmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Sudenaz diyor ki:

    Gerçekten çok güzel bir konuya, çok güzel bir şekilde değinmişsiniz. Emeğinize sağlık.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız