Cilt Bakımı Ve Güzellik
Contractubex Krem Fiyatı

Contractubex genelde cerrahlar tarafından yazılan, vücutta oluşan çatlaklar, yanıklar, sivilce ve ameliyat izleri gibi çeşitli yaralarda kullanılan ve jel şeklinde olan etkili bir ilaçtır.

Contractubex bitkisel özü ve jelimsi formu ile izlerin oldukça kısa bir süre içinde iyileşmesini sağlamaktadır. Contractubex Jel içindeki bitki özlerinin asıl amacı vücutta bulunan yaralanmış dokudaki hasarlı hücrelerin yenilenmesini hızlandırmak ve dokunun kendisini yenilemesinde yardımcı olmaktır. Kullanıcılar tarafından en etkili jelkrem olarak görülmektedir. En eski yara izlerinde bile etkili olduğu söylenmektedir.

Contractubex Kullanım Alanları

 • Ciltte sivilcelerin oluşturduğu skar olarak nitelendirilen izlerde
 • Cildin herhangi bir yerinde hastalık veya rahatsızlık sonucu oluşmuş izlerde
 • Yaşlılık nedeniyle özellikle ellerde oluşan izlerde
 • Ameliyat veya dikiş izlerinde
 • Kaza sırasında meydana gelen ağır yaralanma ve kesiklerde
 • Yanık sonrası oluşan izlerde

Kısacası tüm cildin estetiğini bozan durumlarda oldukça etkili olduğu söylenmektedir. Contractubex kullanım alanının genişliği ve uzun kullanımda gösterdiği mucizevi etkisi ile eczanelerin başköşesinde yerini almaktadır.

Contractubex jel – krem nasıl kullanılmalıdır?

Ameliyat, yanık veya yukarıda bahsedilen diğer durumlar için kullanılacaksa eğer öncelikle mutlaka bir hekime danışılmalıdır. Kremin bitkisel özütü nadir de olsa deride istenmeyen enfeksiyonlara sebep olabilmektedir. Öncelikle reçeteye uyulmalı, doktor günde ne kadar kullanılmasını öneriyorsa ona göre kullanılmalıdır. Bilinenin aksine yüksek dozajdaki krem kullanımı yarayı daha kolay iyileştirmeyecek, vücudunuza alınan ilacın dozunu gereksiz arttırarak yan etkilere sebep olacaktır.

Örneğin ameliyat izleri için günde 2 kere, kremin emilimini arttırmak için yaranın üzerine masaj yapılarak sürmek daha doğru olacaktır. Eğer eski izler için kullanılacaksa kremi yine masajla geceleyin uygulayarak uygulanan alanın üzerini gazlı bezle kapatmak daha etkili olacaktır.

Contractubex yara kreminin etkisini maksimuma çıkarmak için günde ne kadar almanız gerekiyorsa o kadar kullanmanız gerekmektedir, örneğin bir gün fazla doz bir gün düşük doz olarak alınmamalıdır ve kesinlikle diğer ilaçlarda da olduğu gibi gün atlanmamalıdır. Gerçek tedavi için sabırla doz uygulamasına dikkat etmek ve bir süre beklemek gerekmektedir.

Bilindiği gibi hiçbir ilaç bir günde veya bir kullanımda etkisini göstermemektedir. Uzun vadede jel – krem etkisini göstereceği için ilacı hemen bırakmamak, sonuçları sabırla beklemek gerekmektedir.

Contractubex kreminin bir diğer tercih sebebi ise, inatçı sivilce izleridir. Kolay kolay, cerrahi müdahale olmadan kaybolmayan bu izlerin jel – kremin uzun süre kullanımı ile tamamen kaybolmasa bile görünümünde iyileşme olduğu söylenmektedir. Hekime danışılmadan, rastgele kullanılan her ilacın cilt ve beden sağlığını tehlikeye atacağını unutmadan, hekimin tavsiye ettiği jel uygun dozlar ile skarların üzerine uygulandığında yara çapında ve görünümünde büyük değişiklik olduğu söylenmektedir.

Emilimini sağlamak adına cilde masajla yedirmek gerekmektedir. Eğer yüz bölgesine veya güneş gören bölgelere uygulanılıyorsa kesinlikle güneşe çıkmadan önce kremin temizlenmesi ve uygun güneş kreminin sürülmesi gerekmektedir. İlaç kesinlikle ağız ve göz ile temas ettirilmemeli, uygulamanın ardından eller bol ve ılık su ile yıkanmalıdır. İlaç cilt üzerindeki hassasiyeti arttıracağından dik gelen güneş ışınlarına maruz kalmak yara tedavisini geciktirip çeşitli sağlık sorunlarına da sebep olabilmektedir.

Contractubex her ne kadar mucize olarak tarif edilse de kullanılmaması gereken durumlar da vardır örneğin İlacın içindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olabilir bunlar; paraben, allantoin, heparin ve extractum cepae gibi maddelerdir.

Contractubex Yan Etkileri

 • Kaşıntı
 • Deride dökülme
 • Deride renk değişimi

Contractubex Fiyatı

Contractubex 100gr jel fiyatı eczanelerde 2017 Aralık itibariyle 77 TL civarında satılmaktadır. Aynı kremin 120gr boyutunda olanı almak isterseniz de 80 TL civarında bir fiyat etiketi bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Aslan Bey diyor ki:

  Bu melhemi cildiyeci veya plastik cerahi uzmanı yazarsa sigorta karşılıyormu?

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız