Cilt Bakımı Ve Güzellik
Çatlaklar için Contractubex kullanımı, özellikleri ,etkileri ve tüm detayları.

Cilt için kullanılan ve sivilce izleri ile ameliyat yaralarının kapatılmasında sıklıkla yardım alınan Contractubex, güneş lekeleri ve çiller için de kullanılabilmektedir. Vücut çatlaklarına iyi geldiği bilinen krem, cildinizdeki sorunları etkili biçimde gidermektedir.

Contractubex Nasıl Kullanılır

Contractubex çatlaklar için kullanılmadan önce cildin temizlenmiş ve gözeneklerin açılmış olması gerekir. Duş sonrası uygulanması bu sebeple daha etkili olacaktır. Kremden az miktarda alıp çatlaklarınız üzerine masaj yaparak sürün ve kremi yedirene kadar masaja devam edin. Ardından Contractubex sürdüğünüz alanı güneş ışığına maruz kalmaması için kapatın.

Güneş ışığına maruz kalmamak için yatmadan önce uygulanması önerilmektedir. Yatmadan önce sürülür ve sabah ılık suyla yıkanır. Contractubex kremin etkili olabilmesi için bazı durumlarda 6 ay düzenli olarak kullanılması gerekebilir. Daha fazla detay için Contractubex Kullanımı sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Contractubex Krem Faydaları

  • Güneş lekeleri ve çillerin giderilmesi için kullanılabilir
  • Ameliyat izlerini gizler
  • Sivilce tedavisinde etkilidir
  • Yanıklar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir
  • Çatlak lekelerinin rengini açarak görünümlerini azaltır.

Contractubex Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kremi sürdüğünüz müddetçe kullanılan bölgeler kaşınacak ve hafif bir şekilde soyulmaya başlayacaktır. Bölgeyi kaşımak ve nemsiz bırakmak tedavinin olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Çatlak olan deriyi kurutacağı için kremi yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici bir krem yardımıyla cildinizin kuruluğunu gidermelisiniz. Uzun süre kullanımlarda çatlaklarınızda hala bir değişiklik yok ise kremi bırakıp başka bir hücre yenileyici kreme geçebilirsiniz. Her krem farklı insanlar üzerinde aynı etkiyi doğurmaz. 3 farklı etken madde barındıran Contractubex, cildin hasarlı bölgelerinde sağlıklı hücrelerin yeniden gelişmesine yardımcı olur.

Contractubex Krem Hangi Durumlarda Kullanılır

Ameliyat izleri, yanık izleri, ve diğer rahatsızlık verici izler. Cilt hastalıkları sonucu oluşan izler ve yara izleri üzerinde kullanılabilir. Contractubex krem sadece cildin dış yüzeyinde kullanıma uygundur. Tedavi edilen bölgenin büyüklüğüne göre uygulama süresi ayları bulabilir. Doktorun belirtmiş olduğu süreler dahilinde, doktorun önerdiği dozlarda düzenli olarak kullanılması önemlidir.

Contractubex kremi vücudunuzda kullanıyorsanız uygulama öncesi ve sonrasında ellerinizi yıkayın. Kremin cildiniz tarafından iyice emilmesini sağlamak için masaj yaparak yedirin. Eski ve sert izlerde kullanırken Contractubex kremi sürdüğünüz bölgeyi sargı bezi ile gece boyu kapalı kalacak şekilde uygulayabilirsiniz. Contractubex kremin ağız ve gözünüze temas etmemesini sağlayın. Yan etkileri arasında ürtiker, yüzde kızarıklık, kaşıntı. Bu yan etkilerin görülmesi durumunda acil sağlık yardımı almalısınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız