Cilt Bakımı Ve Güzellik
Güzellik sırları

ÇİNLİ KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI

Gergin ciltleriyle daima genç görünen Çinli kadınların güzellik sırları birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Pürüzsüz tenleri ile birlikte kırışıksız ve aydınlık bakışları imrenilecek niteliktedir. Çinli kadınların yaşadıkları bölgenin şartlarına ve besinlerine göre birbirinden farklı güzellik sırları bulunmaktadır.

Çinli Kadınların Güzellik Sırları

Çinliler için devamlı tükettikleri beyaz çayın yeri ayrıdır. Aynı zamanda cilt üzerindeki problemlere karşı kullanılmaktadır. Ciltlerinin güzelliğini çay içerek sağlayan Çinli kadınlar aynı zamanda sarkmaları da engelleyen çayı tüketerek güzel kalırlar.

Çinli Kadınlar Saçlar İçin Yeşil Çay Maskesi Uyguluyor

Yarım tatlı kaşığı biberiye yağı ve bir çay bardağı yeşil çay karıştırılarak bir kür hazırlanır. Saçlar yıkandıktan sonra durulama suyu olarak bu karışım kullanılır. Saçların parlamasını sağlayan bu kür Çinli kadınların uyguladıkları doğal güzellik sırlarından biridir.

Çinli Kadınlar Temizlik için Biberiye Yaprakları

Bez torbaya biberiyenin yaprakları konulur ve üzerine sıcak su dökülür. Bu torba küvetin bulunduğu musluğa asılır ve süzülen suyun küvete damlaması sağlanarak vücudun temizlenmesini sağlar. Bu kür ile birlikte ciltleri güzelleşen Çinli kadınlar banyolarında kullandıkları bu güzellik sırrı ile vücut diriliklerini korumuş olurlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız