Cilt Bakımı Ve Güzellik
6 adımda cilt yağlanmasına kesin çözüm

Cilt yapısı gereği yağlı veya kuru olabilir. Sebum salgısının aşırı çalışması nedeniyle yağlanmanın önüne geçmek güçleşir. Çeşitli çözüm yolları ile cildinizdeki sebum miktarını düzenleyebilirsiniz.

Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm İçin Yapılması Gerekenler

1- Cildin aktif olarak yağlanması fazla yıkamaya bağlıdır. Yağ salgısından memnun olmayan kişiler yüzünü günde iki defadan fazla yıkarlarsa yağlanma daha da artar. Cildi günde en fazla iki kere yıkamak uygundur.

2- Kil maskesi cildin yağ dengesini yerine getirir. Cilt için uygun olan beyaz ve toz kili ılık su ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra yıkayın ve su bazlı nemlendiricinizi sürün. Cilt daha mat görünecek ve akne oluşumu azalacaktır.

3- Sebamed sabun cildin yağ dengesini ayarlayan en iyi temizleyicilerden biridir. Sabah kalktığınızda ilk iş cildinizi sebamed sabunla yıkamak olmalıdır. Zaman içinde yağlanmadan eser kalmadığını göreceksiniz.

4- Cildi hem temizlemek hem de fazla yağını almak için maden suyundan faydalanabilirsiniz. Günde 2 kere olmak üzere cildinizi maden suyu ile silerseniz yağlanmanın azaldığını göreceksiniz.

5- Her sabah yapacağınız buz masajları cildin aşırı yağını alır. Limon ve suyu karıştırarak buz kalıplarına dökün. Her sabah bir tane buzu yüzünüzde gezdirerek bitirin. Limonun iyi bir cilt dengeleyici özelliği vardır. Buz uygulamasından sonra yağsız kreminizi kullanabilirsiniz.

6- Yağsız yoğurt ciltteki yağlanmayı durdurur ve cildiniz daha parlak görünür. Yoğurt maskesi her gün değil haftada bir defa kullanılmalıdır. Fazlası cildi kurutacağı için soyulmalara ve tahrişe neden olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Melisa diyor ki:

    Benim t bolgem aşırı yağlı yoğurt maskesini haftada 3-4 kere yapsam bisey olmaz herhalde?

  2. ali deniz diyor ki:

    hergün duş aldığım halde öğlen saatine kalmadan yağlanıyorum çok rahatsız oluyorum bir çözümü varmı dır?

  3. dilara diyor ki:

    benim cildimde sivilcelerden dolayı yara oldu bunları kullanabilir miyim? Bide sivilce , sivilcelerin izleri ve yaraları için bi çözüm var mı?

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız