Cilt Ütüleme

Cilt Ütüleme

İlerleyen yaşla birlikte cilt sorunları da beraberinde gelmektedir. Cilt sarkması ve kırışıklıklar çeşitli tedavi yöntemleriyle giderilebilmektedir. Botoks, estetik ameliyat ve daha acısız yöntemler bu noktada kullanılmaktadır. Cilt ütüleme yöntemi de cildi gençleştiren ve başarı oranı yüksek bir yöntemdir.

Cinsiyet fark etmeksizin kullanılabilen cilt ütüleme yöntemi seanslar şeklinde uygulanmaktadır ve her seans yaklaşık 60 dakika sürmektedir. Seansların sayısı cildin durumuna ve yaşa göre farklılık göstermektedir. 50 ve üzeri yaşlarda seans sayısı 4’e kadar çıkabilmektedir. Yüze uygulanan bu yöntemde uygulama yapılacak alan seans süresini etkilemektedir. Uygulama süresi bu bakımdan 2 saate kadar çıkabilmektedir. Daha az uygulama alanlarında ise 20 dakika içinde seans sona erebilmektedir.

Cilt Ütüleme Yöntemi Nasıl Yapılır?

Cilde ısı vererek gerçekleştirilen cilt ütüleme yöntemi, uzman kişinin cilt üzerinde gezdirdiği ısı veren bir cihazla uygulanır. Cilde uygulanan yüksek ısı ile kolajenlerin sıkılaşması hedeflenmektedir. Uygulama öncesi ve sonrasında cilde soğutucu uygulanır. Seans bitiminde sorun yaşamadan günlük hayatınıza dönebilirsiniz ve etkilerini seansın sonunda hızlı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Hızlı etki nedeniyle cilt ütüleme yöntemi tercih sebebi olmaktadır.

Güvenli ve rahat bir uygulama olan cilt ütüleme yöntemi her cilt renginde %90’a varan olumlu etkiler bırakabilmektedir. Ortalama 60 dakikanızı ayırarak 15 yaş kadar gençleşebilme imkanı tanıyan bu uygulama, 6 aylık zaman dilimine dağılan iyileşme süreci de gösterebilmektedir. Kalça, karın yanları, basen ve karın bölgesine de uygulanabilen cilt ütüleme yöntemi, bu bölgede bulunan kusurları da başarılı bir şekilde giderebilmektedir.

Olumsuz bir yan etkisi bulunmayan uygulama, kanser riski de yaratmamaktadır. Cildi hassas kişilerde şişlik ve kızarıklık yapabilmektedir. Bu gibi şişlik ve kızarıklık etkileri 1 gün içinde geçmektedir. 10 kişiden 9’unda başarılı sonuçlar veren cilt ütüleme yöntemi için ortalama 5000 TL bütçe ayırmanız gerekmektedir.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.