Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt sıkılaştırıcı nar maskesi ve doğal peeling tarifi

Suna Dumankaya nar maskesi hem cildi sıkılaştırıyor hem de cildi anında toparlıyor. Güzellik uzmanı Suna Dumankaya yaş mayanın cilde çok iyi geldiğini ve bayanların cilt maskelerinde mayayı kullanmaları gerektiğini söylüyor. Aynı zamanda yaş maya iyi bir lifting.

Cildi sıkılaştıran nar maskesini uygulamadan önce cildinizde oluşan ölü deri tabakasının gitmesi için peeling uygulaması yapın.

Öncelikle Suna Dumankaya peeling tarifini verdi ardından ise nar suyu ile cilt sıkılaştırma maskesini. Bizde cilt.net olarak tarifleri sizlerle paylaşıyoruz.

Suna Dumankaya Peeling Tarifi 

  • El kremi ( 1 çay kaşığı )
  • Beyaz kil ( 1 tatlı kaşığı )
  • Pirinç ( öğütülmüş 1 tatlı kaşığı )

Yukarıda yazılı kil, krem ve pirinci karıştırın. Yüzünüze çok bastırmadan dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin ve cildinizi yıkayın.

Normal cilde sahip kişiler haftada 1 kez hassas cilde sahip kişiler ise 2 haftada 1 bu peelingi cildine uygulayabilir.

Nar Maskesi Nasıl Yapılır

  • Nar suyu ( 1 çay kaşığı )
  • Yaş maya ( 1 tatlı kaşığı )
  • Nar çekirdeği yağı ( 3 damla )

1 tatlı kaşığı yaş mayayı 1 tatlı kaşığı nar suyu ile eritin. Yaş maya iyice eridiğinde içerisine nar çekirdeği yağını da ilave edip karıştırın. Bu karışımı tüm cildinize göz kenarları dahil uygulayabilirsiniz. Ciltte en fazla 15 dakika bekletmelisiniz. Haftada 3 kez nar maskesini uygulayabilirsiniz.

Nar maskesi içerisinde yer alan Nar suyu yerine süt ve elma suyu da kullanabilirsiniz.  Maya maskenin hammaddesidir. Diğer malzemeleri dönüşümlü olarak dilediğiniz meyvelerle de kullanabilirsiniz. Ama nar suyu iyi bir antioksidandır ve cilt için çok faydalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız