Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt lekelerine iyi gelen bitkiler...

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler

 

Cilt lekelerini bitkisel malzemeler kullanarak giderebilirsiniz. Doğal maskeler ve peelingler ile cilt bakımı uygularken kozmetik ürünlerde bulunan yan etkilerden uzak kalabilirsiniz. Doğal kozmetik ürünlerin içerdiği yararlı bitkileri sizlere aktardığımız miktarlarda bir araya getirerek kendi cilt bakım ürününüzü evde hazırlayabilirsiniz.

 

Cildinizde oluşan lekelerin tedavisi için aşağıda vermiş olduğumuz tariflerden herhangi birini tercih ederek düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 3 ile 6 ay gibi bir süre boyunca kullandıktan sonra cildinizdeki lekelerden büyük oranda kurtulmuş olacaksınız.

 

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler

 

Buğday: Saf buğday özlerinden oluşan kremler kullanarak cildinizdeki lekeleri etkili şekilde giderebilirsiniz. Buğday içerikli krem tercih ederken paraben içermediğinden emin olmalısınız. Kullandığınız kremin tamamen doğal buğday özlerinden elde edilmiş olması gerekmektedir.

 

Biberiye: Cildi yenileyen biberiye, hücrelerin hızlı bir şekilde bölünmesine yardımcı olur ve cildin kendini daha hızlı yenilemesini sağlar. Biberiye, cilt rengini dengeleyerek lekelerin görünümünü azaltır ve cildi sıkılaştırır.

 

Salatalık: Cilt bakım maskelerinin bir çoğunda yer alan salatalık, etkili bir nemlendiricidir. Cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olan salatalık, cildinizdeki ince kırışıklıkların da giderilmesine yardımcı olur.

 

Lavanta: Lekelerin giderilmesinde etkili olan lavanta, ciltteki sivilceler üzerinde de başarılı sonuçlar ortaya koyar. Lavantanın kaynatılmasıyla elde edilen suyun cilt lekelerine sürülmesi ile lekeler zaman içinde kaybolmaya başlar.

 

Sarı Kantaron: Cilt için mucizevi etkiler gösteren sarı kantaron, cilt hücrelerini yenileyerek lekelerin giderilmesini sağlar.

 

Kayınağacı: Kayınağacı kabukları cilt lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Kabuklar kaynatılarak demlenir ve suyu ile cilt lekeleri temizlenir.

 

Arpa unu: Cilt lekelerini yok eden arpa unu, cildin daha beyaz görünmesini sağlar. Arpa unu su ile karıştırılarak krem kıvamına getirilip kullanılır ve lekelerin rengini açmaya yardımcıdır.

 

Anason Tohumu: Anason tohumunun cilt üzerindeki etkileri cildin ölü tabakasını gidererek cildi yenilemektir. Anason kürlerinde kaynatılarak veya demletilerek uygulama yapılır. Anason suyu ciltteki lekeleri giderme bakımından önemli bir bitki türüdür.

 

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla limon suyu

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde bir araya getirerek karıştırın. Hazır hale getirdiğiniz maskeyi cildinize uygulayıp 5 dakika bekleyin ve sonrasında cildinizi ılık su yardımıyla temizleyin.

Yazar: Tarih: 3 Ağustos 2015 - 12:23:58 Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. emrah diyor ki:

    hocam benim cildim deki lekelere piylınk te uygulan dı ama bellı kalıcı lekeler var patates kullanmaya başladım faydası olurmu önerecenz bşe var mı var sa lütfen kozmetk ürùnler olmasın fayda etmyo yan etki oluyordur sanırm geçmyo

Etiketler:
Etiketler:, ,