Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt Lekeleri için

Sivilce ve güneş lekeleri en sık rastlanılan cilt lekesi tipleri olarak bilinmektedirler ve cilt lekesi giderilmesi üzere uygulanması gereken metotlar bulunur. Cilt temizliği bu tip lekelerin giderilmesinde büyük oranda yardımcıdır. Fakat cilt lekeleri aknelerden daha büyük bir problem olduğu için eczanelerden cilt lekelerinin giderilmesi konusunda yardımcı ilaçları temin etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

 

Cilt Lekeleri

Sivilcelerin patlatılması ve sivilcelerinizin mikrop kapması sonucunda cilt lekelerinin oluşabildiği bilinmektedir. Özellikle kanlı ve normalden daha kırmızı renkteki sivilcelerin iz bırakma ihtimalleri daha yüksektir. Özellikle aşırı yağlı cilt tiplerinde sivilce ve cilt lekesi görülme olasılığı daha fazladır. Yağlı bir cilt yapısına sahip bireylerin yüzlerini düzenli olarak temizlemeleri önerilir. Cilt lekesi tedavisinde kullanılması tavsiye edilen ürünlerin doğal ürünler olmaları oldukça önemlidir. Cildin yağ oranının dengede tutulması gerekmektedir. Yağ oranı dengede tutulan ciltte sivilce oluşumu en aza indirgenmiş olur.

 

Yağ oranının dengede tutulması üzere kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle sivilce gidermek üzere kullanmanız önerilen sivilce kürleri, sivilce oluşumunu büyük oranda engelleyebilecek kürlerdir. Özellikle sivilce ve cilt lekesi problemi çeken bireylerin limonlu ve limon suyu içeren ürünlerden faydalanmaları tavsiye edilir. Limon içerisindeki asit sivilce ile savaşmakta oldukça etkilidir.

 

Sivilce izi geçiren kürler arasında en çok bilineni şüphesiz elma sirkesi kürüdür. Elma sirkesi düzenli olarak uygulandığında sivilcelerinizin ve cilt lekelerinizin kısa sürede iyileşmesine sebebiyet verecektir. Bakım maskelerinde kullanılan en önemli doğal ürünlerden biri sirkedir ve cilt lekesi problemi çeken bireylerin yatmadan önce disk pamuk yardımıyla sirkeyi yüzlerine sürmeleri tavsiye edilir. Sirke sürüldükten sonra bölgeye parmaklar ile hafif bir masaj uygulanması faydalı olacaktır. Sivilce lekelerinin oluşturduğu boşlukların doldurulmasında sirkle oldukça faydalı olacaktır.

 

Toz şeker, cildi yenileme özelliği oldukça fazla olan bir maddedir. Cilt lekeleri, toz şekerin hafif ıslatıldıktan sonra yüzünüze sürmeniz ile kurtulabileceğiniz lekelerdir.Toz şeker, peeling özelliği oldukça yüksek bir madde olarak bilinmektedir.

 

Ciltteki kızarıklıkları alan bal ise cilt lekelerinin giderilmesinde yardımcınız olacaktır. Yeşil çay ve az miktarda su ile yaptığınız tonik benzeri karışımı buzdolabına kaldırdıktan sonra cilt lekeleri ile savaşmak üzere rahatça kullanabilirsiniz. Yeşil çay en önemli doğal toniklerden biri olarak bilinmektedir. Dilerseniz yeşil çay toniğinize bir tatlı kaşığı bal ekleyerek verimliliği fazla olan bir tonik yaratabilirsiniz. Doğru malzemeler ile doğru bakım ürünlerini yaratmak oldukça kolaydır.

 

Cilt lekeleri ile savaşmak üzere öncelikle cilt temizliğini aksatmamanız ve cilt temizliğine önem vermeniz gerekmektedir. Kaynar su veya su buharı sivilcelerinizden ve cilt lekelerinizden kurtulmanız üzere oldukça etkilidir. Su buharına yüzünüzü en fazla 10 dakika tutmanız tavsiye edilir. Bunun sebebi özellikle hassas ciltlerin su buharından kolayca tahriş olabilmesidir. Cilt lekelerinin giderilmesinde sabır sahip olmanız gereken bir özelliktir.

 

Sivilce oluşumu gibi giderilmesi de bir süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Fakat cilt lekelerinden tamamıyla kurutulmak üzere doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Cilt lekelerinin kalıcı olmaları mümkündür. Bu sebeple doktorunuzu tavsiye ettiği tedavi yöntemini eksiksiz olarak uygulamanız oldukça önemlidir. Sivilceleriniz ile oynamak, kaşımak, koparmak veya sıkmak sivilce izleri oluşumu ve cilt lekesi oluşumu olasılığını arttırır. Cildin yumuşak sabunlar ile yıkanması, ciltteki fazla yağın atılmasında ve leke oluşumunda oldukça faydalıdır. Cilt tipiniz için en ideal olan ürün ve ilaçları cilt doktorunuza başvurduktan sonra rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yazar: Tarih: 19 Temmuz 2016 - 5:42:46 Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,