Cilt Bakımı Ve Güzellik
Arbutinle cilt lekelerine son

CİLT LEKELERİNE ARBUTİN TEDAVİSİ

Cilt lekeleri için son derece etkili olan Arbutin Japonların son keşfidir. Japonlar için lekesiz süt gibi temiz bir cilt kişinin statüsünü belirler ve bunun için üniversiteler dahi çoğu araştırma içerisindedir.

Yapılan araştırmaların sonucunda birçok bitki türünü incelemeye alan uzmanlar cilt lekelerinde bitkisel arbutin’i keşfetmiş ve çok fazla etkisi olduğunu belirlemişlerdir.

Arbutin hakkında merak ettiğiniz her şey cilt.net aracılığı ile sizlerle.

Bitkisel Arbutin Nedir?

Doğal bitkilerden elde edilerek yeni bir hayat olarak nitelendirilen deri hücrelerinde güçlü ve aktif rol oynayan bir bileşendir. Arbutin bitkisel leke giderici olarak bilinir ve kozmetikte uygulandığında cilt rengini açan bir madde olarak kullanılır.

Hücreler arası iletişimin doğru aktarılmasını sağlar ve derideki enerjinin arttırılmasına destek verir. Kullanıldığında cilt renklerinde bir hayli giderilmesini sağlar.

Bitkisel Arbutin Nasıl Elde Edilir?

Arbutin en fazla üzüm çeşitlerinden ayı üzümünde bulunmaktadır. Daha sonrasında yemiş yapraklarında, armut kabuğunda, buğdayda ve az da olsa yaban mersini yapraklarında ve kızılcıkta bulunur.

Arbutin Cilde Nasıl Etki Eder?

Ciltte oluşan fazla melanin oranını renksiz olan maddelerle değiştirip yerine birleştiği enzimler ile fazla oluşan tyrosini önlemeye yardımcıdır. Cilt lekelerinin ilerlemesini ve oluşmasını engeller. Güneş lekeleri ve sivilce gibi lekeleri ve yara lekelerini önlemeye yardımcıdır.

Cilt lekeleriniz için krem satın alırken içerisinde yeşil çay, soya fasulyesi, arbutin ve meyan kökü bulunup bulunmadığını mutlaka sorun ona göre alın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. NİLGÜN YILDIRIM diyor ki:

    ben cildime arbutin krem kullanmak istiyorum.bu kremin reklamını gördüm telefon numaralarıyla ilgili kişi ile görüştüm cilt lekelerini tamamen geçirdigini ve sabah ve akşam olmak üzere 2 adet kremin bana göndereceklerini söylediler bende karar veremedim.bana yardımcı olursanız sevinirim.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız