Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt bakım ürünleri ve malzemeleri

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

Cilt bakımında kullanılan ürünlerin her birinin işlevi farklıdır. Su ve sabun ile sağlanan temizlik cilt üzerinde geçerli bir bakım yolu değildir. Cildin temizlik işleminden sonra sağlıklı olması için daha pek çok işlem yapılabilir. Cilt bakım ürünleri  bakım yağlarından maskelere, kremlerden jellere kadar onlarca ürünü kapsamaktadır. Cilt bakımı için kullanılan tüm yöntemleri sizler için derledik.

Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Siyah Nokta Temizleme Makinesi

Bir tarafı iğne uçlu bir tarafı ise küçük yuvarlak halka olan basit, ekili ve kullanışlı bir alet. Yüzünüzde iz kalmaması için kullanılacak bu ürün tırnak izlerinden oluşan lekelerin önüne geçiyor.

Cilt Bakım Yağı

Cilt bakım yağları yüzün ihtiyacı olan nemi, vitamini ve bakımı sağlıyor. Cildiniz için yağ kullanırken kaliteli olmasına özen gösterin. Direk cildinize nüfus edecek bakım yağlarının kullanım özellikleri ve nasıl kullanılması gerektiği önemli.

Cilt Yenileme Kremleri

Cilt yenileme kremleri cildinizin tekrar eski sağlığına kavuşması için cilde etkili bir üründür. Akşamları cilde uygulandığında gece boyunca cildin yenilenmesi sağlar ve ciltteki hücrelerin canlanmasına etkili olur.

Cilt Bakım jelleri

Cilt sıkılaştırıcı jeller, cilt bakım jelleri ve selülit için cilde uygulanan jeller cilde derinlemesine nüfus ederek derinden tedavi etmeye başlar. Cilt bakım jelleri ile cilde masaj yapmadan uygulamak yeterlidir.

Göz Çevresi Kırışıklık Kremleri

Mimiklerden ve genetik özelliklerden kırışan göz çevresi için uygulanan kırışıklık kremi göz çevresinde oluşan ince çizgileri hafifletmeye ve düzenli kullanım sonucu tedavi etmede başarılıdır.

Kaş – Kirpik Bakım Kremleri

Kaş ve kirpik bakım kremleri kalıcı, doğal bir görünüm elde etmek için uygulanan bakım yöntemleridir. Daha dolgun kaşlara ve gür uzun kirpiklere kavuşmak için düzenli kullanılması şarttır.

Gözaltı Problemleri için Roll-on

Göz altlarına uygulanan roll – on rahat kullanımı ve etkin yöntemi ile gözaltlarında oluşan morlukları azaltmada etkili bir yöntemdir.

Anti-ageing Leke Kremleri

Anti – ageing etkili leke kremleri cildi besleyerek lekelerin giderilmesinde etkilidir. Ciltte oluşan güneş lekeleri ve akne lekelerinin giderilmesinde sabah – akşam düzenli kullanılır.

Akne Karşıtı Yıkama Jeli

Her sabah ve akşam ciltte oluşan fazla sebumu azaltmak için ve cildi kirden arındırmak için kullanılan temizleme jelidir.

Toparlayıcı Kremler

Sarkmış cildi toparlamak için uygulanan kremlerdir. Kilo alıp vermekten dolayı gevşemiş olan vücudu uygulanan kürden sonra toparlayıcı etkisi vardır.

Duş Jeli

Duş jelleri çeşidine göre cilde etki vermekte ve ferah kokusu sayesinde enerji vermede etkilidir.

Ayak Bakım Kremi

Çatlamış, kurumuş ve kokan ayaklar için kullanılan ayak kremleri ayakların yumuşaması ve sağlıklı olması için uygulanır.

Sıkılaştırıcı ve İnceltici Jel

Sıkılaştırıcı ve inceltici kremler cildin çabuk toparlanması ve sıkılaşıp incelmesini sağlar.

Masaj Yağı

Cildi rahatlatmak ve kullanıldığı amaç ile tedavi etmede şifa kaynağıdır. Masaj yağları aroma etkisi ile cildi yumuşatır ve kasları gevşetir.

Selülit ve Çatlak Kremi

Doğum sonrası ve hareketsizlikten oluşan selülit ve çatlak tedavisinde kullanılan kremlerdir.

Göğüs Sıkılaştırıcı ve Toparlayıcı Ürünler

Doğum sonrası ve aşırı kilo vermekten kaynaklı göğüs sarkmalarını toparlamak için kullanılan etkisi görülen ürünlerdir.

Vücut Nemlendirici Ürünler

Yazın ve kışın fark etmez cildin yaşlanmaması için neme ihtiyacı vardır. Cildi her banyodan sonra ve gün aşırı nemlendirmek için kullanılan vücut kremleridir.

Arındırıcı Vücut Peelingi

Kış boyu ciltte oluşan ölü deri tabakayı ciltten arındırıp cildin nefes almasını sağlar.

Anti-age Kremler

Yaş ilerledikçe ciltte oluşan her türlü hasarın giderilmesi için kullanılan cilt hücrelerini yenileyen kremlerdir.

Akne Sabunu

Akne sabunları ciltteki yağ oranını dengelemek için günde 2 kez sabah ve akşam kullanılır.

Yüz Yıkama Jeli

Gün boyu ve gece boyu ciltte oluşan kiri, tozu ve olası dış etkenleri ciltten arındırmak için kullanılan jellerdir.

Tonikler

Tonik kullanımı siyah nokta, sivilce ve gözeneklerin hava alması için kullanılması gereken cilt bakım ürünüdür. Makyaj kalıntılarını temizler ve cildin nefes almasını sağlar.

Temizleme Köpüğü

Cildi temizlemeye yarayan ve su ile köpürtülerek uygulanan temizleyicidir.

Kırışıklık Karşıtı Krem

30 yaş sonrası ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde uygulanır.

Yüz Maskesi

Yüz maskeleri cilt hasarlarının giderilmesinde, leke giderilmesinde, kırışıklık probleminde ve cildin toparlanmasında etkili bakım maskeleridir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Merve diyor ki:

    Hangi marka sıkılaştırıcı ve inceltici cilt bakım ürünü kullanmalıyım? Bir öneriniz olursa çok sevinirim Teşekkür ederim.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız