Cilt Bakımı Ve Güzellik
cilt alt tonu nasıl anlaşılır

Cilt Alt Tonu Nedir?

Cilt tonu rengine göre beyaz, buğday, bronz ve esmer gibi kategorilere ayrılır. Kıyafet ve saç rengi seçiminde cilt tonunuz büyük önem taşımaktadır. Kendinize yakışanı bulmak için cilt tonunuza uygun tercihler yapmanız gerekmektedir. Cilt alt tonu ise son dönemde karşımıza çıkan ve kafa karışıklığına neden olan bir terim.

 

Çoğumuzun yabancı olduğu cilt alt tonu terimi, aslında kendinize yakışanı bulmak için en az cilt ton rengi kadar önemlidir. Bronz tene sahip kişilere sarı renk saçlar pek yakışmaz ancak bazı kadınlar var ki kendisine yakıştırmasını bilir. Bir başkasında çok beğendiğiniz bir takı sizde o kadar güzel durmayabilir. Bunun gibi bir çok örneğin vardığı nokta ise cilt alt tonu. Saç rengi, makyaj, takı ve kıyafet seçimine kadar her şeyde etkili olan cilt alt tonu, bilinçli ellerde büyük bir avantaja dönüşebilmektedir.

 

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır?

Cilt alt tonunuzun cilt renginizle bir alakası olmadığını bilmeniz gerekiyor. 3’e ayrılan cilt alt tonu sıcak, soğuk ve nötr olarak kategorilendirilir. Bunlar arasında en az rastlanan nötr cilt alt tonudur ve nötr tona sahip kişiler her şeyi kendisine yakıştırmasını başaran kişilerdir. Sıcak ve soğuk cilt alt tonu ise en sık bulunan tonlardır.

cilt alt tonu

Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri kırmızı ve pembeye yakın bir renktedir. Pembe cilt alt tonu olarak da bilinir. Esmer ten rengine sahip bir kişi soğuk cilt alt tonuna sahip olabilir. Sıcak cilt alt tonuna sahip kişilerde, cilt altındaki pigmentler sarı renge sahiptir. Nötr cilt alt tonunda ise bej tonunlar bulunur ve bu kişiler oldukça şanslıdır.

 

Cilt alt tonunuzu belirlemek üzere gün ışığında bileklerinizin iç kısmındaki damarların rengine bakabilirsiniz. Damarlarınız mavi renkte ise soğuk cilt alt tonuna, yeşil ise sıcak cilt alt tonuna sahip olduğunuz anlamına gelir. Nötrlerde ise damarlar hem mavi hem de yeşil görünür. Işık derecesi ve derinin inceliği gibi faktörler damar yönteminde yanılmanıza sebep olabilmektedir.

Yazar: Tarih: 1 Nisan 2016 - 11:47:22 Kategori: Cilt Bakımı, Yüz Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,