Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt nasıl parlar

Cilt ; senelerin verdiği etki ile, mat bir yapıya bürünebilir. Mat ciltte birçok sorun bir arada görülür. Cildin sağlıklı ve ışıl ışıl gözükmesi için, her hafta düzenli bakım uygulanması gerekir.

Cilt Parlaklığı için Öneriler

Cildin sağlıklı olması ve parlaması için sadece yıkamanız yetmez. Bunun için kendi cildinize uygun bir bakım seçerek; belli zaman içinde bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

1- Cildinin donuk olmasından şikayetçi insanlar bulundukları ortama dikkat etmelidirler. Bütün gün havasız ortamlarda çalışanlar, yeteri kadar spor yapmayanlar, bakım uygulamayanlar ve makyajını temizlemeyen insanların cildi mattır. Bunu değiştirebilmek için; bulunduğunuz ortamı devamlı havalandırmalısınız. Her gün işe giderken ve ya; alışverişe çıkarken yürümeyi tercih etmelisiniz. Yapılan sporun cilde bile olumlu etkileri vardır. Sporla birlikte vücuda oksijen girdiği için; cilt zamanla parlamaya başlar. Yanaklarınız daha diri ve canlıdır. Bakışlarınız bile değişir. Sporun verdiği olumlu etkiler saymakla bitmez.

2- Cilt bakımı dikkat edeceğiniz başka bir nokta Besin olarak tercih edilen gıdalar genelde; yağlı seçiliyor. Fakat sebze ile beslenmek; ciltteki dokunun onarılmasını sağlar. Her gün belli miktarda meyve tüketmek; vücuda bol derecede vitamin alınmasını sağlar. Bu vitaminler vücuda olduğu kadar cilde de faydalıdır. Tükettiğiniz besinler cildinizden belli olur. Cildiniz kendini yeniler ve zaman içinde; kendi yaşınızdan daha küçük görünebilirsiniz. Cildinde kırışıklık oluşmayan bayanların yaşam tarzlarına dikkat ederseniz; hayatları her zaman düzenlidir. Uyku vakitleri, yemek vakitleri, spor vakitleri oldukça özenlidir. Önemli olan hayatınızı belli düzen içine oturtmaktır.

3- Cildinin düzensizliğinden, kırışmasından ve gözeneklerden şikayet eden bayanlar doğru ve düzenli bakım yapmazlar. Kendinizi bakıma zorlayarak bu işe başlayabilirsiniz. İlk zamanlar çok zorlansanız bile; ileriki günlerde bakım yapmadan duramayacaksınız. Çünkü bu alışkanlığı kazandığınızda; bakım yapmak daha kolay olacak.

4- Her gece yatarken cildinizi doğal bir tonik ile silseniz bile; cilt hücreleri yenilenir. Sabah yüzünüz daha dinç ve diri gözükür. En doğal tonik olarak maden sodası ile yüzünüzü silebilirsiniz. Daha canlı ve ışıl ışıl gözüken bir cilt elde etmeniz hiçte zor değildir.

5- Sabah kahvaltılarında çay içmeyi sevmeyen insanlar, taze meyve sularından içmelidir. Taze meyve suları her gün içildiğinde; ciltte dolgunluğunu kaybeden lifli yapıların onarılmasını sağlar. Tabi ki bu durum çok abartılmamalıdır. Sadece kahvaltılarda içmeniz yeterlidir.

6- Cilt üzerinde yapılan her uygulama mutlaka cevap verir. Yeter ki; makyaj uygulamalarının temizlenmesine ve düzenli bir hayata dikkat edin. Hiç kimse; mat bir cilt yapısı ile dünyaya gelmez. Onu mahveden insanlardır. Tekrar canlandırmakta sizin elinizdedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız