Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cildi güzelleştiren besinler ve yiyecekler

Cildi Güzelleştiren Besinler

Cildi güzelleştiren besinler yiyecekler ve meyveler, cilt güzelleştirme alanında sıkça kullanılıyor. Cilt güzelleştiren bitkiler ile cilt güzelliği için uygulanan maske ve kürlere ek fayda sağlanıyor.

 

Güzelliğin anlam bulması için gerekli olan cildimizi korumalı ve ona gereken özeni göstermeliyiz. Beslenme alışkanlıklarımızın cilt güzelliğini doğrudan etkilediğini göz önünde bulundurmalı ve daha sağlıklı ve yararlı besinleri tüketmeye özen göstermeliyiz.

 

Cilt güzelliğinin yanı sıra saçlar için de oldukça faydalı besinler bulunmakta ancak bu besinler yeteri kadar tüketilmediği taktirde marjinal faydasını bedenimiz üzerine görememekteyiz.

 

Cilt Güzelliği İçin Besinlerden Yararlanın

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Istakoz

Protein ve çinko bakımından zengin değerlere sahip olan ıstakoz, protein ile saçlarınıza çinko ile de sivilcelerinize derman oluyor. Istakoz dışında diğer deniz ürünleri de B vitamini ve pantotenik asit içeri ile saçlarınıza gereken parlaklığı kazandırıyor.

 

Yaşlanmanın Etkilerini Ananas İle Azaltın

Ananas içerdiği bromelin sayesinde deri sertleşmesini ortadan kaldırır ve cildin dökülmesini engeller. Günde bir kaç dilim ananas yiyerek cildinizi canlandırabilir ve daha renkli görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Kurumuş ve Çatlamış Dudaklara Süt Takviyesi

Cildin beslenmesi için gerekli proteinleri bünyesinde barındıran süt, kurumuş ve çatlamış durakları onararak cildinizi yumuşatır. Süt, bedeniniz için eşsiz bir nemlendirici görevi görür.

 

Kuru Cilt İçin Domates Tüketin

İçerdiği beta karoten ve likopen domatesi kırışıklıkları önlemede eşsiz bir besin haline getirir. Domateste bulunan etken maddeler diğer turuncu sebze ve meyvelerde de yeterli miktarda bulunuyor.

 

Göz Şişkinliğini Yaban Mersini İle Yok Edin

Gözlerdeki şişkinliğin ortadan kalkmasında son derece etkili olan yaban mersini, vücutta biriken sıvıların atılmasına da yardımcı olur.

 

Saç Beyazlamasına Karşı Kuruyemiş

Saçlara rengini veren melanin pigmenti ceviz, kaju ve zeytin de bolca bulunmaktadır. Erken çağda saçları beyazlayanlar bu besinlerden bolca tüketerek saç beyazlamasına karşı önlem alabilirler.

 

Badem Cildinizi Yeniliyor

Omega-3 ve E vitamini bakımından zengin olan bademi, sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin tüketmesi gerekiyor. Badem cildin yenilenmesine yardımcı olurken, yaz aylarında oluşan leke ve yanıkların da tedavisini sağlıyor.

 

Cildinizi Susuz Bırakmayın

Su ihtiyacı karşılanmayan bir cilt, kurumaya ve kırışmaya başlar. Günde en az 2 litre su içerek hem bedeninize ihtiyacı olan suyu verin hem de cildinizin daha güzel görünmesini sağlayın.

Yazar: Tarih: 15 Mayıs 2015 - 9:26:20 Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,