Cilt Bakımı Ve Güzellik
cilt güzelliği

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN MEYVELER

Cildi güzelleştiren meyveler ; cilde ışıltı ve güzellik katan meyve havuç , cildi yenileyen nar ve Anti-Aging Etki İçin Mürdüm Eriği ile cildinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Cilt bakımı sadece tene yapılan bakımlar değildir doğal yollarla tüketilen besinlerde Cilt bakımı için önemlidir. İşte Cildinize canlılık verecek meyveler ;

 Güzelleştiren Meyveler

Işıltı Bir Cilt İçin Havuç  

Havuç, bir karotenoid ( renk pigmenti ) olan beta – karoten içerir. Bu madde meyve ve sebzelere, flamingolara ( gerçekten ) ve insan cildine sarı – kırmızı renk verir. Bir araştırmaya göre, kronik enfeksiyonlar esnasında vücutta karotenoid seviyesi düştüğü için, bolca eyve ve sebze tüketenlerin daha sarı bir cilt tonu oluyor ( bu genel sağlığın göstergesi ). Beyaz ırktan olan kişilerin yüz fotoğraflarıyla dijital olarak oynandığında daha sağlıklı görünmesi için sarılık oranı arttırılıyor ve cilt daha sağlıklı görülüyor. Bir diğer beta – karoten kaynağı ise baldır.

Yepyeni Bir Cilt İçin Nar

Uzmanların tavsiye ettiği nar ve nar çekirdeği yağı güçlü antioksidan özelliklere sahip. Omega – 5 ( punisik asit ) içeren nar çekirdeği yağı, haricen emiliminin hızlı olması nedeniyle özellikle kadınlar tarafından cildi yenileme ve canlandırma amacıyla tercih ediliyor. Anti-aging özelliği ile cilt sağlığını da destekliyor. Cilt bakım uzmanları ( Ben bu tarz yağları her sabah Müslime katıyorum ). Bütün vücutlarının hatta saçlarının içeriden nemlendiğini hissettiklerini söylüyorlar. Bu yağı yeterli miktarda vücudunuz aldığında cildinizde pul pul dökülme soluk saç ve kırılgan tırnak sorunlarının oluşmayacağı biliniyor.

Anti-Aging Etki İçin Mürdüm Eriği

Yaz ayının vazgeçilmezi olan erik, bol miktarda B ve C vitamini içeriyor; bu bakımdan eşsiz bir antioksidan kaynağı. C vitamini, vücudumuzdaki bağ doku denilen koruyucu doku katmanının korunmasında anahtar rol oynuyor. Aynı zamanda cildi sıkılaştırıyor, enflamasyonu azaltıyor. Kolajen üretimini destekliyor ve hiper pigmentasyonu yüzde üç veya daha fazla oranda azaltıyor. Bu da daha az koyu leke demek. Hem lezzetli, hem cildin için çok faydalı olan bu meyveyi ara öğünlerinizde sık sık yiyin.

Serbest Radikallerle Savaşmak İçin – Karpuz

Karpuz bir porsiyonunda 15 – 20 miligram likopen içeriyor. Likopen, kanser ve diğer rahatsızlıkları önleyen güçlü bir antioksidan. Domates ve karpuz gibi yalnızca birkaç kırmızı gıdada bulunan likopen, tıpkı C vitamini gibi, hücrelere zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor. Yazın bol bol karpuz ve domates, kışın ise nar yiyerek cildinizin güzel olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Cilt Güzelliği ve Genç Görünüm için – Çilek
Bu tatlı meyve, kolajen üretimini arttıran ve yaşlanmaya neden olan serbest radikallere karşı koruma sağlayan bir anti-oksidan olan c vitamini yönünden çok zengin. Çilek ayrıca, içerdiği malik asit sayesinde diş minesindeki lekeleri de azaltmaya yardımcı oluyor. Bunları da deneyin: Yabanmersini, kivi ve portakal.

Cilt Sağlığı için – Nar
Bu kış meyvesi, yeşil çaydan bile daha güçlü bir anti-oksidandır. Özellikle hücreleri serbest radikallere karşı korumakta çok etkili olan nar ayrıca, vücuttaki östrojen gibi bazı hormonların yeniden kullanılmasına ve bu sayede cilt hücrelerini korumaya yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız