Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cildi beyazlatan besinler listesi

CİLDİ BEYAZLATAN BESİNLER

Cilt renginizi açmak için saatlerinizi harcamanıza gerek yok.  Yediklerinize biraz daha özen göstererek yerseniz cilt renginizi daha hızlı ve kolay bir şekilde açmış olursunuz. Cilt.net olarak yazdığımız Cilt beyazltan besinleri tüketerek daha beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildi Beyazlatan Besinler

Limon

İçerisindeki C vitamini ve asitler sayesinde cilt rengini açmak da çok başarılıdır. Doğal yollardan limonla cildinizi beyazlatabilir aynı zamanda cildinize anti agng uygulaması yapabilirsiniz.

Patates

Patates göz altı morluklarında etki ettiği gibi cilt lekelerinde de oldukça etkilidir. cilt rengin açar ve var olan lekelerin giderilmesini sağlar.

Yeşil Çay

Yeşil çayı cilde sürmek de gün içinde 2 fincan tüketmek de ciltte oluşan tahrişlerin ve renk değişikliklerinin giderilmesini sağlayacaktır. Çünkü yeşil çayda peroksit bulunur.

C Vitamini

Cilt renginizin açılmasını ve sağlıklı bir şekilde parlamasını istiyorsanız bol miktarda C vitaminli gıdalar tüketmelisiniz.

Siyah Çikolata

Siyah çikolatada bulunan lavanoidler, polifenoller ve kakao antioksidan barındırdığından cildin direncini arttırır ve cilt rengini açmada etkilidir.

Sarı ve Kırmızı Meyveler

Kabak, havuç ve mango fitokiyasallar açısından oldukça zengin meyvelerdir. Bu meyveler sık sık tüketildiğinde karoten barındırdığından cilt rengini dengeler.

Yulaf Ezmesi

Yulaf domates ile birlikte karıştırılıp cilde uygulandığında harika bir şekilde renk açar.

Soya

Antioksidan barındırdığından cilt rengini parlatmada ve açmada etkilidir. yaşlanmaya karşı savaş açar

Cilt beyazlatan besinlerle birlikte Cilt beyazlatıcı maskeleri uygulayarak kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız