Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Vücut sarkması
 • Yazar :
 • Tarih: 14 Mayıs 2013
 • Kategori: Vücut Bakımı, Vücut Bakımı
 • CİLT SARKMASI

  Cilt Sarkması (Vücut sarkması); yaşlanmanın getirdiği bir tepkidir. Yıllar geçtikçe cilt diriliğini kaybeder. İnsanlarda genç yaşın en büyük göstergesi diri bir vücuttur.

   

  Cilt sarkmaları : Yaşı hayli ilerlemiş kişilerde sarkma koltuk altından başlar. Koltuk altı sarkan bayanların yaşları da bir hayli ilerlemiştir. Göbek sarkmaları, yüzün aşağıya doğru düşmesi, boyunda görülen sarkıklar yaşın hayli geçtiğinin habercisidir. Vücut sarkmasının önüne geçmek zordur. Fakat uygulanabilecek rutin hareketlerle bir nebze azaltılabilir.

   

  Cilt Sarkmasına Çözüm

  1- Koltuk altlarında meydana gelen sarkmalar için krem önerisi vermek saçma olur. Hiçbir krem koltuk altını 20li yaşlardaki gibi yapamaz. Bunun için masaj hareketleri yapabilirsiniz. Koltuk altınızın sarktığı yönden zıt yöne doğru masaj yaparak, azaltabilirsiniz. Her banyodan sonra bütün vücuda nemlendirici krem uygulanmalıdır.

   

  2- Nemlendirici krem uygulanacak bölgelere boyunda dahildir. Boyunda görülen sarkma; yaşı hemen ele verir. Vücudun saklanamayan yönlerinden en göze batanı boyun bölgesidir. Yukarıya doğru yapacağınız masajlarla, boyun bölgenizi canlandırabilirsiniz.

   

  3- Vücut sarkmalarının hepsi yaş ile ilgili değildir. Göbek bölgesinde görülen sarkmalar, hızlı kilo alıp verme ve doğum nedeni ile de gerçekleşebilir. Doğumdan sonra; karın bölgesi büyük bir deformasyona uğrar. 9 ay boyunca gerilen karın bölgesi, aniden indiğinde sarkıklarla baş başa kalırsınız. Bu durumda çoğu bayan estetik ameliyatlarla bu durumu düzeltmeye çalışır. Kilonuza dikkat ederek ve günde 15 dakika dairesel masaj uygulayarak göbekteki sarkmanın azalmasını sağlayabilirsiniz.

   

  4- Yüz bölgesi: Bayanların en büyük korkularından biri olan vücut sarkmasına yüz bölgesi de dahildir. Evde uygulayabileceğiniz yüz yogası hareketleri ile; cildinizdeki sarkıklığı engelleyebilirsiniz. 60lı yaşlardan sonra sarkmanın boyutu daha da artarak devam eder. Paniğe kapılmadan yüz jimnastiği yaparsanız; olumlu gelişmeler görebilirsiniz.  Yüz jimnastik hareketleri için tıklayın.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız