Cilt Bakımı Ve Güzellik

Vücut sarkması
 • Yazar :
 • Tarih: 14 Mayıs 2013
 • Kategori : Vücut Bakımı, Vücut Bakımı
 • CİLT SARKMASI

  Cilt Sarkması (Vücut sarkması); yaşlanmanın getirdiği bir tepkidir. Yıllar geçtikçe cilt diriliğini kaybeder. İnsanlarda genç yaşın en büyük göstergesi diri bir vücuttur.

   

  Cilt sarkmaları : Yaşı hayli ilerlemiş kişilerde sarkma koltuk altından başlar. Koltuk altı sarkan bayanların yaşları da bir hayli ilerlemiştir. Göbek sarkmaları, yüzün aşağıya doğru düşmesi, boyunda görülen sarkıklar yaşın hayli geçtiğinin habercisidir. Vücut sarkmasının önüne geçmek zordur. Fakat uygulanabilecek rutin hareketlerle bir nebze azaltılabilir.

   

  Cilt Sarkmasına Çözüm

  1- Koltuk altlarında meydana gelen sarkmalar için krem önerisi vermek saçma olur. Hiçbir krem koltuk altını 20li yaşlardaki gibi yapamaz. Bunun için masaj hareketleri yapabilirsiniz. Koltuk altınızın sarktığı yönden zıt yöne doğru masaj yaparak, azaltabilirsiniz. Her banyodan sonra bütün vücuda nemlendirici krem uygulanmalıdır.

   

  2- Nemlendirici krem uygulanacak bölgelere boyunda dahildir. Boyunda görülen sarkma; yaşı hemen ele verir. Vücudun saklanamayan yönlerinden en göze batanı boyun bölgesidir. Yukarıya doğru yapacağınız masajlarla, boyun bölgenizi canlandırabilirsiniz.

   

  3- Vücut sarkmalarının hepsi yaş ile ilgili değildir. Göbek bölgesinde görülen sarkmalar, hızlı kilo alıp verme ve doğum nedeni ile de gerçekleşebilir. Doğumdan sonra; karın bölgesi büyük bir deformasyona uğrar. 9 ay boyunca gerilen karın bölgesi, aniden indiğinde sarkıklarla baş başa kalırsınız. Bu durumda çoğu bayan estetik ameliyatlarla bu durumu düzeltmeye çalışır. Kilonuza dikkat ederek ve günde 15 dakika dairesel masaj uygulayarak göbekteki sarkmanın azalmasını sağlayabilirsiniz.

   

  4- Yüz bölgesi: Bayanların en büyük korkularından biri olan vücut sarkmasına yüz bölgesi de dahildir. Evde uygulayabileceğiniz yüz yogası hareketleri ile; cildinizdeki sarkıklığı engelleyebilirsiniz. 60lı yaşlardan sonra sarkmanın boyutu daha da artarak devam eder. Paniğe kapılmadan yüz jimnastiği yaparsanız; olumlu gelişmeler görebilirsiniz.  Yüz jimnastik hareketleri için tıklayın.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  Aile diyeti listesi
  Aile Diyeti

  Keyifli bir diyet için aile diyeti en etkili yöntemlerden biri. Ailecek yapılan diyet programları her zaman zayıflama konusunda başarı getirir. Çünkü bireylerin her birinin hedefi aynıdır, aynı menüyü yerler ve motivasyon konusunda yalnız diyet yapanlara nazaran daha avantajlıdırlar.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  15 kilo verdiren diyet
  7 Günde 15 Kilo Diyeti

  Bir hafta gibi kısa zamanda 15 kilo vermek istemez misiniz? 7 gün içerisinde 15 kilo verdiren diyet ile her gün ara öğünler 1 avuç meyve yiyebilirsiniz. Bu diyeti uygularken ana kural bol sıvı tüketmeniz 1 saat mutlaka gün içerisinde yürümelisiniz. Diyet uygularken bol bol çiğ sebze tüketmek her şekilde serbesttir.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız