Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Vücut sarkması
 • Yazar :
 • Tarih: 14 Mayıs 2013
 • Kategori : Vücut Bakımı, Vücut Bakımı
 • CİLT SARKMASI

  Cilt Sarkması (Vücut sarkması); yaşlanmanın getirdiği bir tepkidir. Yıllar geçtikçe cilt diriliğini kaybeder. İnsanlarda genç yaşın en büyük göstergesi diri bir vücuttur.

   

  Cilt sarkmaları : Yaşı hayli ilerlemiş kişilerde sarkma koltuk altından başlar. Koltuk altı sarkan bayanların yaşları da bir hayli ilerlemiştir. Göbek sarkmaları, yüzün aşağıya doğru düşmesi, boyunda görülen sarkıklar yaşın hayli geçtiğinin habercisidir. Vücut sarkmasının önüne geçmek zordur. Fakat uygulanabilecek rutin hareketlerle bir nebze azaltılabilir.

   

  Cilt Sarkmasına Çözüm

  1- Koltuk altlarında meydana gelen sarkmalar için krem önerisi vermek saçma olur. Hiçbir krem koltuk altını 20li yaşlardaki gibi yapamaz. Bunun için masaj hareketleri yapabilirsiniz. Koltuk altınızın sarktığı yönden zıt yöne doğru masaj yaparak, azaltabilirsiniz. Her banyodan sonra bütün vücuda nemlendirici krem uygulanmalıdır.

   

  2- Nemlendirici krem uygulanacak bölgelere boyunda dahildir. Boyunda görülen sarkma; yaşı hemen ele verir. Vücudun saklanamayan yönlerinden en göze batanı boyun bölgesidir. Yukarıya doğru yapacağınız masajlarla, boyun bölgenizi canlandırabilirsiniz.

   

  3- Vücut sarkmalarının hepsi yaş ile ilgili değildir. Göbek bölgesinde görülen sarkmalar, hızlı kilo alıp verme ve doğum nedeni ile de gerçekleşebilir. Doğumdan sonra; karın bölgesi büyük bir deformasyona uğrar. 9 ay boyunca gerilen karın bölgesi, aniden indiğinde sarkıklarla baş başa kalırsınız. Bu durumda çoğu bayan estetik ameliyatlarla bu durumu düzeltmeye çalışır. Kilonuza dikkat ederek ve günde 15 dakika dairesel masaj uygulayarak göbekteki sarkmanın azalmasını sağlayabilirsiniz.

   

  4- Yüz bölgesi: Bayanların en büyük korkularından biri olan vücut sarkmasına yüz bölgesi de dahildir. Evde uygulayabileceğiniz yüz yogası hareketleri ile; cildinizdeki sarkıklığı engelleyebilirsiniz. 60lı yaşlardan sonra sarkmanın boyutu daha da artarak devam eder. Paniğe kapılmadan yüz jimnastiği yaparsanız; olumlu gelişmeler görebilirsiniz.  Yüz jimnastik hareketleri için tıklayın.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Kınanın faydaları
  Kınanın Faydaları

  Asırlardır Asya coğrafyasında yoğun bir şekilde kullanılan kına, kına çiçeğinden elde edilir. Kına çiçeğinin hem tozu faydalıdır hem de yağı. Raflarda toz halinde bulabileceğimiz kına, Anadolu’nun mütevazı kadınları tarafından asırlar boyunca güzellik nişanesi olarak kullanılmıştır. Kültürel bir role de sahip olan kına, birçok hastalığa şifa olabilmektedir. Bu yazıda kına ve faydaları hakkında sizleri aydınlatmayı amaçladık.

  Kilo vermeyi engelleyen faktörler
  Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

  Birçok insan, gerek estetik kaygılardan dolayı gerekse sağlık için kilo vermeyi hedeflemiş durumdadır. Fakat kilo vermek o kadar da kolay başarılabilen bir şey değildir. Çünkü kilo vermeyi engelleyen birçok faktör vardır. Sizler için kilo vermeyi engelleyen faktörleri derledik.

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  Mısır püskülü çayı faydaları ve hazırlanışı
  Mısır Püskülü Çayı

  Mısır püskülü çayı doğal çaylar gibi birden fazla probleme iyi gelerek insan vücudunda pozitif etkiler sergiler. Üstelik stresli şehir ve iş hayatı yüzünden sinirlerinize hakim olamıyorsanız mısır püskülü çayı tamda size göre.

  Sıcak su kilo verdirirmi
  Sıcak Su Zayıflatırmı?

  Zayıflamak istiyorum diyorsanız sıcak su içmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Çünkü soğuk su iştahınızın açılmasını sağlarken sıcak su tam tersi etki yapıp iştahın kapanmasını sağlıyor. Cilt.net olarak su içerek zayıflamak isteyenlere özel sıcak su zayıflatır mı? Konusunu ele aldık.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız