Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ceviz kabuğu ile saç boyama

Ceviz kabuğunun saça renk veren özelliği ile doğal saç boyası elde edilerek kullanılabilir. Bitkisel saç boyama yöntemlerinden biri olan ceviz kabuğu ile saç boyama yönteminde saçlar kahverengi tonlarında bir renge dönüşmektedir. Genellikle koyu renk saçlara sahip olan kişiler için etkili bir saç boyama yöntemidir.

Ceviz Kabuğu ile Saç Boyası Yapımı

  • 3 çorba kaşığı ceviz kabuğu
  • 6 tane ceviz yaprağı
  • 2 bardak su

Ceviz kabuklarının boya şeklinde kullanılması için un haline gelene kadar ezilmesi gerekmektedir. Ceviz kabukları ezilirken bir taraftan da 6 ceviz yaprağı 2 bardak suda kaynatılmaya başlanır kaynamaya yaklaşan suyun içerisine ezilen ceviz kabukları ilave edilir. 1 dakika kaynatıldıktan sonra karışım soğumaya bırakılır karışım ılık hale geldikten sonra şişeye alınarak kullanılmak üzere hazırlanmış olur.

Ceviz kabuğu ile yapılan doğal boyada saçlarınızın uzunluk ve yoğunluğuna göre malzemeleri arttırabilirsiniz. Önemli olan malzemeleri aynı oranda arttırmaktır.

Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama

Şişe içine alınan ceviz kabuğu saç boyası her gün bir çay bardağı kullanılmalıdır. Şişe içindeki ceviz kabuğu saç boyası bittikten sonra saçlarınız canlı bir renk tonuna gelmiş olacaktır. Saçlarınızda aşırı miktarda beyazlıklar varsa bu karışımı haftada bir kere tekrarlayarak uygulamanız gerekmektedir.

Ceviz kabuğu elleri de boyayacağı için kullanmadan önce ellere eldiven takılmalı ve sadece saça uygulanmalıdır. Ceviz kabuğu saç boyası istenildiği takdirde pamuk üzerine damlatılarak uygulanması zor olan bölgelere bu yöntemle tatbik edilebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız