Cilt Bakımı Ve Güzellik
Vücut çatlaklarından kurtulmak için

Çatlaklardan Kurtulmanın Yolları

Çatlaklardan kurtulmak ve çatlakların oluşmaması için oldukça kolay yöntemler bulunuyor. Cilt rahatsızlarında sık görülen çatlakların oluşmasını önlemek en iyi yöntemdir. Başınıza bela olan vücut çatlaklardan kurtulmanın yolları nelerdir? Ayrıntıları ile Cilt.net olarak sizler için yazdık.

 

Çatlak Oluşumunu Engellemek İçin

  1. Giydiğiniz kıyafetlerin gereğinden fazla dar olması çatlakların oluşmasına yol açar. Oksijenin yeterli derecede alımını engelleyen dar giysiler zamanla cildi yıpratarak çatlak oluşumunu hızlandırır.
  2. Hızlı şekilde fazla kilo alıp yine hızlı şekilde kilo vermek çatlakların oluşmasını sağlar. Vücudun esnemesi çok hızlı olmadığından cilt anında yıpranarak kendi kendini deforme eder.
  3. Cildi sürekli nemli tutmak cildin elastikiyeti arttırır. Bu açıdan cildinize günlük düzenli olarak E vitaminli ve A vitaminli kremler uygulamanız gerekir.

 

Çatlaklardan Kurtulmak İçin Doğal Krem Yapımı

  • E Vitamini ( 1 tane ampul )
  • Kayısı yağı ( 10 damla )

Hazırlanışı: Cam bir kasede iki malzemeyi karıştırın ve ağzı kapaklı bir şişeye alıp her gece yatmadan çatlak oluşan bölgelere yedirerek sürün. Verdiğimiz ev yapımı krem derinizi nemlendirirken aynı zamanda cildinde yenilenmesini sağlayarak çatlak oluşumunu azaltır.

 

Vücut Çatlakları için Maske Tarifi

  • Keten yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Kakao yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Gliserin ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Cam bir kaseye üç malzemeyi de ilave edip karıştırın ve çatlak oluşan bölgelere masaj yaparak maskeyi yedirin. Yarım saat cildinizde bekleteceğiniz maskeyi süre sonunda kese yaparak ılık su ile çıkarın. 3 günde 1 uygulamalısınız.

 

Yazar: Tarih: 13 Kasım 2014 - 10:53:53 Kategori: Çatlak Ve Selülit Tedavisi, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,