Cilt Bakımı Ve Güzellik

Bitkisel çatlak kremi hazırlama
 • Yazar :
 • Tarih: 18 Mayıs 2013
 • Kategori : Çatlak Ve Selülit Tedavisi, Cilt Sorunları
 • ÇATLAKLAR İÇİN KREM

  Vücut Çatlakları vücudun görüntüsünü bozarak; bakımsız bir cilt oluşturur. Son derece rahatsız eden görüntülere sebep olan çatlaklar, Özellikle hamilelik döneminde meydana gelir bazı durumlarda Çevresel faktörler, Düzensiz kilo alma ve verme, Yanlış giyinme, Yanlış beslenme gibi nedenlerden de oluşabilir. Aşağıdaki çatlak kremleri ile çatlakları tedavi edin ayrıca hamileler için çatlak kremi olarak da bu kremleri kullanabilirsiniz

  Bitkisel Çatlak Tedavisi

  1. - Vücut Çatlaklarının geçirilebilmesi için kullandığınız herhangi bir krem içerisine bir tatlı kaşığı kakao yağı ilave ederek; vücudunuza masaj yapmalısınız. Çatlakların olduğu bölgelere yapacağınız masaj; kakao yağı sayesinde belirsiz bir hal alacaktır.
  2. - Çatlaklar tedavisi için kullanılan kremlerden biride eczane ürünlerinden olan bepanthen kremdir. Bu krem birçok cilt sorununa iyi geldiği gibi; çatlaklarında kaybolmasını sağlar. Fakat uzun süre kullanılması gerekir.
  3. - Vücudunuzun herhangi bir bölgesine sürdüğünüz bebe yağları da; çatlak tedavisinde kullanılır. Bebe yağı vücuttaki kurumuş ve özelliğini kaybetmiş deri üzerinde kullanılabilir. Çatlaklar üzerinde de etkili olduğu bilinmektedir. Her banyodan sonra çatlak bölgelerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
  4. - Kayısı yağı kremi çatlak tedavisi için en iyi sonucu veren yağlardandır. Kayısı yağı kremi çatlakların üzerine uygulanarak; ısınma hareketleri yapılır. Amaç; vücudun biraz terlemesidir. Çatlak olan bölgeler, kayısı yağı kremini emerek kendilerini düzeltmeye çalışırlar.
  5. - Hamileler için çatlak kremi ; Badem yağı sürülerek masaj yapılır. Bu halde iken banyoya girip; çatlak bölgelerinize kese yapmalısınız. Keseyi 5 dakika uyguladıktan sonra; nemlendirici kreminizden çatlaklar üzerine uygulamalısınız. Zaman içinde çatlakların kaybolduğunu göreceksiniz.

   

  Vücut Çatlakları hiçbir zaman tamamen kaybolmaz. Yapılan bakımlar neticesinde renkleri silikleşir. Fakat düzenli olarak kullanılması sonucunda; sizin dahi göremeyeceğiniz bir görüntüye kavuşurlar.

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız