Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bitkisel çatlak kremi hazırlama

ÇATLAKLAR İÇİN KREM

Vücut Çatlakları vücudun görüntüsünü bozarak; bakımsız bir cilt oluşturur. Son derece rahatsız eden görüntülere sebep olan çatlaklar, Özellikle hamilelik döneminde meydana gelir bazı durumlarda Çevresel faktörler, Düzensiz kilo alma ve verme, Yanlış giyinme, Yanlış beslenme gibi nedenlerden de oluşabilir. Aşağıdaki çatlak kremleri ile çatlakları tedavi edin ayrıca hamileler için çatlak kremi olarak da bu kremleri kullanabilirsiniz

 

Bitkisel Çatlak Tedavisi

  1. Vücut Çatlaklarının geçirilebilmesi için kullandığınız herhangi bir krem içerisine bir tatlı kaşığı kakao yağı ilave ederek; vücudunuza masaj yapmalısınız. Çatlakların olduğu bölgelere yapacağınız masaj; kakao yağı sayesinde belirsiz bir hal alacaktır.
  2. Çatlaklar tedavisi için kullanılan kremlerden biride eczane ürünlerinden olan bepanthen kremdir. Bu krem birçok cilt sorununa iyi geldiği gibi; çatlaklarında kaybolmasını sağlar. Fakat uzun süre kullanılması gerekir.
  3. Vücudunuzun herhangi bir bölgesine sürdüğünüz bebe yağları da; çatlak tedavisinde kullanılır. Bebe yağı vücuttaki kurumuş ve özelliğini kaybetmiş deri üzerinde kullanılabilir. Çatlaklar üzerinde de etkili olduğu bilinmektedir. Her banyodan sonra çatlak bölgelerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
  4. Kayısı yağı kremi çatlak tedavisi için en iyi sonucu veren yağlardandır. Kayısı yağı kremi çatlakların üzerine uygulanarak; ısınma hareketleri yapılır. Amaç; vücudun biraz terlemesidir. Çatlak olan bölgeler, kayısı yağı kremini emerek kendilerini düzeltmeye çalışırlar.
  5. Hamileler için çatlak kremi ; Badem yağı sürülerek masaj yapılır. Bu halde iken banyoya girip; çatlak bölgelerinize kese yapmalısınız. Keseyi 5 dakika uyguladıktan sonra; nemlendirici kreminizden çatlaklar üzerine uygulamalısınız. Zaman içinde çatlakların kaybolduğunu göreceksiniz.

 

Vücut Çatlakları hiçbir zaman tamamen kaybolmaz. Yapılan bakımlar neticesinde renkleri silikleşir. Fakat düzenli olarak kullanılması sonucunda; sizin dahi göremeyeceğiniz bir görüntüye kavuşurlar.

 

Yazar: Tarih: 18 Mayıs 2013 - 8:00:37 Kategori: Çatlak Ve Selülit Tedavisi, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,