Cilt Bakımı Ve Güzellik
En iyi çatlak kremi

Çatlakların vücuttan uzaklaştırılması için beslenme düzenine dikkat etmek ve dışarıdan çatlakları etkili bir şekilde tamir etmek gerekmektedir. Çatlakların görüntüsünü gidermeye yönelik en iyi çatlak kremlerini Cilt.net olarak sizler için araştırdık.

Çatlaklar İçin En İyi Kremler

Sebamed Anti-Stretch Mark Çatlak Giderici Krem

Oluşan çatlakların giderilmesini sağlayan krem aynı zamanda çatlak oluşmasını da engeller. Yaşamınızın her döneminde meydana gelen çatlaklar için kullanılabilir. Aşırı kilo nedeniyle meydana gelen çatlaklar, ergenlik ve hamilelik boyunca oluşan çatlaklar için kullanılabilir. Hamilelik sırasında kullanılmaz. Aktif çalışarak bağ dokuyu yeniler.

Ürün Fiyatı: 44 TLdir.

Çatlak Giderici Krem
Sebamed Anti-Stretch Mark Çatlak Giderici Krem

Dermaderm Formula Cellux Çatlak Giderici Krem

Bitkisel içeriğe sahip olan krem özelliklede kakao yağı etkisiyle çatlakların görünümünü düzeltir. Hamilelik, spor ve kilo artışı gibi nedenlerden ileri gelen çatlakları giderir.

Ürün Fiyatı: 25 TLdir.

Cellux Çatlak Giderici Krem
Dermaderm Formula Cellux Çatlak Giderici Krem

Mustela Stretch Marks Intensive Action Çatlak Giderici Krem

Cildin kolajen dengesini düzene sokarak çatlakların hızlı bir şekilde iyileştirilmesini sağlar. Kilo kaybına ve artışına bağlı olarak oluşan çatlakları ve hamilelik nedeniyle ortaya çıkan çatlakları giderir. İçerisinde B5, bakır glukonat, avokado peptidleri ve shea yağı bulunmaktadır. Her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 defa uygulanmaktadır.

Ürün Fiyatı: 72 TLdir.

Çatlak Giderici Krem
Mustela Stretch Marks Intensive Action Çatlak Giderici Krem

Bella B Tummy Honey Çatlak Giderici Bakım Kremi

Hücrelerin yeniden aktifleşmesini sağlayan krem içinde bal, kakao yağı, shea yağı, mango yağı ve jojoba yağı bulunmaktadır. Vücutta göğüs uçları hariç kollar, karın, bacaklar ve kalça bölgesinde kullanılır. Akşam ve sabah birer kere uygulanır.

Ürün Fiyatı: 88 TLdir.

Çatlak Giderici Bakım Kremi
Bella B Tummy Honey Çatlak Giderici Bakım Kremi

Elancyl Correcteur Vergetures Çatlaklar İçin Bakım Kremi

Yerleşen çatlakların giderilmesini sağlayan krem deri üzerindeki renk değişikliklerini düzenleyerek çatlakları hafifletir. Dokuların onarılmasını kolaylaştırır. Doğumdan sonra ve kilo vermeyle ortaya çıkan çatlakları giderir. Sabahları ve akşamları birer defa uygulanır. Hamilelik süresince kullanılması yasaktır. 3 ay kullanılması önerilmektedir.

Ürün Fiyatı: 75 TLdir.

Çatlaklar İçin Bakım Kremi
Elancyl Correcteur Vergetures Çatlaklar İçin Bakım Kremi

Babe Çatlak Kremi

Cilt esnekliğini kaybettiği anda ortaya çıkan çatlakları tedavi ederek onarır. Yeni çatlak oluşumunun önüne geçer. Cildin daha sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Karın, bel, kalça, baldır, basen, sırt gibi bölgelerde kullanılır.

Ürün Fiyatı: 92 TLdir.

En iyi çatlak kremi
Babe Çatlak Kremi

Vichy Intervention Vergetures Çatlak Kremi

Bitkisel yağ ve silisyum bakımından zengin bir içeriğe sahip olan krem çatlak izleriyle başarılı bir şekilde savaşır. İçinde hydroxypoline olan çatlak kremi cildin nem ihtiyacını karşılayarak esnek bir yüzey oluşturur. Gün içinde bir ya da iki kere uygulanmalıdır. Hamilelik döneminde kullanılmaz. Tedaviye 3 ay boyunca devam ettirilmelidir. Karın, bacak, kalça bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Ürün Fiyatı: 87 TLdir.

Vichy Intervention Vergetures
Vichy Çatlak Kremi

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Haluk Bekci diyor ki:

  Teşekkür ederim.

 2. Haluk Bekci diyor ki:

  Size resim göndersem çatlaklarım hakkında yorum yapabilir misiniz, eğer isterseniz hangi iletişim kanalına gönderebilirim?

  • Denis Kara diyor ki:

   Bu şekilde yardımcı olamayız, bunun için ilgili bir hekimle görüşüp kendilerine göstermeniz uygun olandır. Biz buradaki makalelerimizde sadece bilinen çatlak giderici krem çeşitlerini sizlere belirtmekteyiz.

 3. Haluk Bekci diyor ki:

  Merhaba.Ve bir yıl geçti maalesef çatlaklar geçmedi izler hâlâ duruyor nr yapmalıyım bilmiyorum

  • Denis Kara diyor ki:

   Bir doktora göstermenizi tavsiye ederiz eğer ki yazılan öneriler ve tavsiye edilen kremlerle netice alamadıysanız…

 4. Haluk Bekci diyor ki:

  Merhaba.
  Askerlik görevim bitmeden önce kasık bölgelerim kaşınmaya başladı ve dayanılmaz hale geldi doktora gittim mantazol yazdı ben bu kremi kullandım ve kaşıntılar sona erdi.Fakat yaklaşık bir ya da iki ay sonra askerlik bitince evde yine kasinmaya başladı ve ben maalesef annemin kaşıntı kremi var kullan dediği dermovateyi kullandım fakat aradan geçen zaman sonucunda kaldıklarında ciddi çatlaklar oluştu.Doktora gittim bu çatlakların tamamen geçemeyeceğini söyledi ve dermatixsi gel yazdı.Sorum şu burda yazılan diğer çatlak kremleri de dermatixsi özelliklerinde midir ? Yani burda yazan diğer kremlerden de kullanabilir miyim ? Yan etki yapan krem dermovate kremin çatlaklarının gidermek için hangi kremi kullanmalıyım ? Teşekkürler, iyi günler.

  • Denis Kara diyor ki:

   Konuda bahsedilen kremler çatlak gidermeye yarayan kremlerdir, diğer kremleri de alternatifler olarak kullanabilirsiniz.

   • Haluk Bekxi diyor ki:

    Teşekkürler.En etkilisi hangisidir ?

    • Denis Kara diyor ki:

     Cilt tipinize ve çatlak türüne göre en etkili olabilecek olan krem değişmektedir, bu konuda genel bir bilgi vermek yanlış olur.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız