Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt bakımı
 • Yazar :
 • Tarih: 26 Haziran 2013
 • Kategori : Çatlak Ve Selülit Tedavisi, Cilt Sorunları
 • ÇATLAKLAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

  Çatlaklar için uygulanabilecek tedavi yöntemlerinden biride bitkisel çatlak gidericiler diğer değişle çatlak maskeleridir. Çatlak tedavisi yazımıza ek olarak bu yazımızda Çatlaklarınızı gidermek için evde uygulayabileceğiniz Doğal maske ve yağ tariflerini bulabilirsiniz.

   

  Karın Çatlakları için Bitkisel Çözüm

  Malzemeler: -2 damla gül ağacı yağı ( uçucu ), -1 damla gül yağı ( uçucu ), -100 ml badem yağı

  Hazırlanışı: Cam bir kasede badem yağını gül ağacı yağı ve gül yağını cam bir çubukla karıştırın. Çatlayan bölgelerinize özellikle karın bölgenize aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle masaj yaparak yağı karın bölgenize yedirin. Her gün 1 kez uygulamak gerekir.

   

  Hamile Bayanlar için Çatlak Önleyici

  Badem yağı ve elma yağını eşit oranlarda cam bir kaseye koyup karıştırın. Ve gün aşırı cildinize uygulayın. Aynı şekilde susam ve çilek yağını da karıştırıp çatlamaya müsait olan bölgelerinize her gün mutlaka masaj yaparak uygulayınız.

   

  Vücut Çatlakları için Tarif

  Malzemeler: -Keten yağı, -Gliserin yağı ,-Kakao yağı

  Hazırlanışı: Cam bir kasede bütün malzemeleri kakao, gliserin ve keten yağını eşit oranda katıp çatlayan ve kuruyan bölgelerinize masaj yaparak sabah akşam günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

   

  Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

  Malzemeler : Çörek otu yağı, -Hakiki zeytinyağı ,-Badem yağı

  Hazırlanışı: Cam bir kase de bütün malzemeleri zeytinyağı, çörek otu ve badem yağını eşit oranda katıp çatlayan ve kuruyan bölgelerinize masaj yaparak sabah akşam günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

   

  Doğumda Oluşan Karın Çatlaklarına Masaj Yağı

  Malzemeler: -10 damla nane yağı ( uçucu ) , -100 ml susam yağı

  Hazırlanışı: Cam bir kase de nane ve susam yağını cam bir çubukla karıştırın. Çatlayan bölgelerinize aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle masaj yaparak yağı vücudunuza yedirin. Her gün 1 kez uygulamak gerekir.

   

  Doğum Sonrası Çatlaklar İçin

  Malzemeler: -Kakao yağı ,-Kantaron yağı ,-Badem yağı ,-Kayısı yağı, -Zeytinyağı ,-Çörek otu yağı

  Hazırlanışı: bir kase de bütün malzemeleri zeytinyağı, kayısı yağı, kantaron, kakao yağı, çörek otu ve badem yağını eşit oranda katıp çatlayan ve kuruyan bölgelerinize masaj yaparak sabah akşam günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

   

  Cilt Çatlakları İçin Yağ Maskesi

  Malzemeler: - Jojoba yağı, -Zeytinyağı ,-Kakao yağı ,-Menekşe yağı ,-Badem yağı ,-Kayısı yağı

  Hazırlanışı: Cam bir kaseye bütün malzemelerden bir yemek kaşığı katın. Çatlayan bölgelerinize sürün streç filmle sarın. 1 saat kadar bekledikten sonra lifle ovarak ılık su ile yıkayın.

   

  Vücut Çatlaklarına Susam Yağı

  Malzemeler: -Susam Tohumları, -Zeytinyağı

  Hazırlanışı: 1 çorba kaşığı tohum 1 yemek kaşığı zeytinyağı ölçüler bu oranda artıp azalabilir. Koyu renk bir şişeye koyup 2 ay kadar güneş görecek bir yerde bekletin. Daha sonra çatlayan bölgelerinize gün aşırı uygulayın.

   

  Vücut Çatlakları İçin Kayısı Yağı

  Malzemeler: -10 damla kayısı yağı, -E vitamini ampulü

  Hazırlanışı: E vitamini ampulü ile kayısı yağını karıştırın. Cam bir şişeye koyun ve her gün çatlayan bölgelerinize uygulayın.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız