Cilt Bakımı Ve Güzellik
Çatlaklar için ayva çekirdeği kürü

ÇATLAKLAR İÇİN AYVA ÇEKİRDEĞİ

Ayva çekirdeğinin cilt dokusunu tamir etme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği nedeniyle yüzde lekelere ve vücut üzerinde çatlaklara uygulanabilir doğal bir tedavi yöntemidir. Çatlaklar için ayva çekirdeği kürü uygulayarak vücut çatlaklarınızdan kurtulun.

Çatlaklar İçin Ayva Çekirdeği Kürü

Suna Dumankaya’nın önerdiği çatlaklar için ayva çekirdeği küründe 1 adet ayva ve bir miktar su ile çatlak maskenizi hazırlayabilirsiniz.

  • 1 adet ayva
  • Yeteri kadar su
  • Yeteri kadar hindistan cevizi suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Ayvayı ikiye böldükten sonra çekirdeklerini temizleyin. Çekirdeklerini bir bardak içine alın ve üzerine yarıya kadar su doldurun (Suyun çok olmamasına dikkat edin). Bu şekilde karışımı sabaha dek bekletin. Sabah ayva çekirdeği kürünü süzün ve içine bir miktar hindistan cevizi suyu ekleyin. Karıştırdıktan sonra elde edilen kürü kavanoza alarak saklayın.

Çatlaklar için ayva çekirdeği kürü kullanımı: Özelliklede doğumdan sonra görülen çatlaklar üzerinde etkili olan ayva çekirdeği kürü her gün kullanılarak kısa sürede etkili bir tedavi uygulanır. Uygularken masaj yapın ve çatlakların toparlanmasını hızlandırın. Bu kürü hamilelikte uygulamak kesinlikle yasaktır. Hamilelikten sonra görülen çatlaklar için uygundur.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız