Cilt Bakımı Ve Güzellik
saç-yağlanması-neden-olur

Yağlı saçlar için bakım önerileri

Saçlarda meydana gelen yağlanma problemi, yağlanma sorununu yaşayan kişiler için oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Yağlanma sorunundan kurtulmak için bin bir çeşit saç ürünü kullanma, sürekli saçları yıkamak durumunda kalma, sürekli saçların yağlı duruşunu engellemek için çözüm arayışında olma kişinin bir süre sonra yaşam kalitesini düşürerek bu problemden başka bir şey düşünememesine neden olmaktadır. Estetik kaygı yaratan yağlı saçlar kişileri sosyal ortamlarda rahatsız durumlara sokabilmektedir.

Saçlarda oluşan yağ durumu, temizlenerek müdahale edilmediği takdirde gözenekleri doldurduğu için saç derinizde sivilcelenme gibi durumlar yaratabilmektedir. Bu sebepten ötürü, saçlarınızda bu tür durumların meydana gelmemesi için düzenli olarak uygun şampuan ve bakım ürünleriyle temizlik yapılması gerekmektedir.

Yağlı saçlara yapılacak başlıca bakım önerileri arasında saçları yağlandıracak durumlardan uzak durmak, saçları her gün değil (her gün yıkamak da yağlanmasına davetiye çıkarmaktadır) iki gün arayla yıkamak ve kullanılan saç bakım kremleri saç köklerine asla sürmeden sadece saç uçlarına uygulamaktır.

Yağlı saçlar için evde yapılacak bakımlar

Limon suyu-aloe vera bakımı : Her banyoya girdiğinizde, kullanacağınız şampuan miktarını öncesinde bir bardağın içerisine koyduktan sonra içerisine bir çay kaşığı miktarında taze aloe vera jeli ve bir yemek kaşığı limon suyu ekleyerek karıştırdığınız malzemeyi saçınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Bir kaç dakika boyunca sa.ınızda bekleteceğiniz bu malzemeyi soğuk suyla durulamanız gerekmektedir.

Elma sirkesi bakımı : Öncelikle şampuanla yıkadığınız saçlarınızı ardından önceden hazırladığınız bir bardak suyun içerisine kattığınız üç yemek kaşığı miktarındaki elma sirkesi karışımıyla durulamanız gerekmektedir. Durulama sonrası üç dakika kadar saçınızda beklettiğiniz bu karışımı yine bir önceki bakım gibi soğuk suyla durulayarak haftada 3 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Yumurta sarısı-limon suyu bakımı : İlk önce iki adet yumurtanın sarısını bir kabın içerisinde çırparak üzerine dört damla kadar limon suyu ekleyin. Saçlarınızı ıslattıktan sonra karışımı tüm saçınıza uygulayarak 5 dakika kadar malzemeyi saçlarınıza bekletin. Tüm saçınızı bol su ile durulayın.

Limon suyu-bal bakımı : Bir kabın içerisine iki bardak su boşalttıktan sonra, iki adet limonun tüm suyu ve bir yemek kaşığı miktarında bal da eklenerek iyice karıştırılır. Macun kıvamını alan malzeme, saç diplerinden saç uçlarına doğru bakım maskesi olarak sürülür ve bir yandan da kafa derisine masaj yapılmaya devam edilir. 5 dakika bu halde bekletilen saç, ılık suyla yıkanır ve durulanır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız