Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cildi gerginleştiren maskes

Buz cildi toparlamak için kullanılan ve sarkmayı engelleyen cilt dostu bir maddedir. Bunun yanında cildin daha genç görünmesini sağladığı için suyun içine ilave edilen limon suyu ile dondurulan buz kalıpları ciltte gezdirilerek farklı kullanım şekilleri yaratılabilir.

Cilt.net olarak verdiğimiz tarif bugüne kadar bilinen tariflerden çok daha farklı bir buz maskesi tarifidir. Cildi gerginleştiren buz maskesi daha gergin ve canlı bir cilde sahip olursunuz.

Cildi Gerginleştiren Buz Maskesi

 • Günlük kullandığınız nemlendirici
 • 1 kalıp buz

Buz maskesi yapmaya başlamadan önce ; Yüzünüze ve isteğe göre boyun bölgenize günlük kullandığınız nemlendiricinizi uygulayın. Kremi normalden biraz daha fazla sürün ve tam olarak cilt emmeden diğer işleme geçin.

 •  Bir adet buzu parmaklarınızın arasına alarak krem sürdüğünüz bölgelerde gezdirin.
 •  Buz cildinizin ısısı ile tamamen erimeye başladığında işlemi sonlandırın.
 •  Cildinizden kremi arındırmak için normal ısıdaki suyla cildinizi temizleyin.
 •  Önerilen maskeyi cildinizi canlı görmek istediğinizde veya özel gecelere katılmadan önce uygularsanız çok daha canlı bir yüz ifadesi yakalayabilirsiniz.

Not: Buz maskesini her gün veya haftada 2 kere uygulamak zararlıdır. Buz uzun süreli kullanımlarda yüzdeki kılcal damarların çatlamasına neden olur. Bu nedenle maske her zaman değil nadir olarak özel günlerde uygulanmalıdır.

Yorum Yaz:

 1. Sevli diyor ki:

  Saçmalama hiçbirşey olmaz ben hergün yapıyorum yüzüme o dedikleri çok uzun vadede uygulanırsa sıkıntı çıkaracağıdır buzun

 2. sinem diyor ki:

  merhaba ben cuma akşamı buzu buzluktan çıkardım ve hemen yüzüme sürdüm eriyene kadar ve beze felan da sarmadım. biryerde gördüm beze sarmak gerekiyormuş ayrıca buzluktan çıkarır çıkarmaz yüze sürmemek gerekiyormuş.çünkü yüzdeki damarları çatlatıyormuş çok korkuyorum 14 yaşındayım ağlıyacağım neredeyse ve ağladım da damarlarım çatlamış mıdır ? yani bir gün için de hemen çatlarmı damarlar yoksa 2 yada 3 gün bu şekilde devam ettirseydim çatlarmıydı lütfen cvp verin ALLAH RIZASI İÇİN lütfen bişey olmıyacağını söyleyin yaaa :(((((((((((((

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız