Büyük Gözler İçin Göz Makyajı

Gözleriniz yüzünüze göre daha büyükse çeşitli Göz makyajı teknikleri ile daha küçük göstermeniz mümkünüdür. Gözlerinizin büyüklüğünden şikayetçi değilseniz yapacağınız makyajla daha güzel bakışlar yakalayabilirsiniz. Büyük gözlere sahip olmak dezavantaj değil aksine avantajlı bir durumdur Cilt.net olarak verdiğimiz Büyük gözler için makyaj önerilerini denemelisiniz.

Büyük Gözler İçin Makyaj Önerileri

  1. Gözlerinizin içine siyah veya kahverengi göz kalemi çekerek gözlerinizi daha küçük gösterebilirsiniz.
  2. Far renklerinde açık renklere yönelmeyin. Açık renkli farlar gözlerinizin daha büyük görünmesine neden olacaktır. Koyu renkler gözlerinizi daha küçük gösterir. Lacivert ve gri tonları büyük gözleriniz için uygun far renklerindendir.
  3. Eyeliner uygularken kalın çizgilerden uzak durun. Büyük gözlere ince çekilmiş eyeliner daha estetik bir görünüm katarken daha büyük görünmelerini engeller.
  4. Büyük gözlere sahip kadınlar rimel uygularken dışa doğru uygulamalıdırlar. Gözlerinizi çekik gösterecek bu uygulama büyük gözlü bayanları daha hoş gösterir. Küçük göze sahipseniz bu uygulamadan kaçının.
  5. Kaş kemiğinin aydınlık hale getirilmesi gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Kırık beyaz tonlarında bir farla kaş kemiğinizi aydınlatın ve daha duru bakışlara sahip olun.
  6. Gözlerinizdeki makyajı kirpik ve kaşlarınıza yaptığınız uygulamalarla daha güzel gösterebilirsiniz.
  7. Kirpiklerinize rimel sürmeden önce kirpik kıvırma aletiyle kıvırın. Kaşlarınızın gözlerinize uyumlu olması için dolgun durmaları gereklidir. Kaşlarınızda boşluk olan bölgeleri uygun renkte bir kalemle doldurun.
  8. Mat rujlar büyük gözler için daha uygundur. Simli rujlardan ve parlatıcı likit rujlardan uzak durun. Mat kahverengi, bordo ve şeftali tonları büyük gözleriniz için iyi bir makyaj tamamlayıcısıdır.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.