Cilt Bakımı Ve Güzellik
Burun küçültme yöntemleri
 • Yazar :
 • Tarih: 28 Ocak 2014
 • Kategori : Estetik Ve Lazer İşlemler, Manşet, Vücut Bakımı
 • BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

  Burun küçültme yöntemleri : Büyük burnun görüntüsünü daha küçük hale getirebilmek için uygulanan yöntemler birbirinden farklıdır. Ameliyatla burun küçültme yöntemleri olduğu gibi makyaj tekniklerinden faydalanarak geçici burun küçültme işlemleri de yapılabilir.

   

  Ameliyat ile Burun Küçültme

  [caption id="attachment_13798" align="alignleft" width="300"]Estetik burun ameliyatı Estetik ameliyatla burun küçültme[/caption]

   

  Büyük, Kancalı veya her türlü şekil bozukluğu olan burunlar için en etkili yöntem şüphesizki Burun estetiğidir. Fakat burun estetiği yaptırmadan önce bilmeniz gerekenleri ameliyat ile burun küçültme konusu sonunda yer alan linkten daha detaylı öğrenmelisiniz.

   

  Ameliyat ile burnunuzun şeklini küçültmek istiyorsanız lokal anestezi ile bir müdahale geçirmeniz gerekir. Buruna yapılan ameliyat burnun memnun olunmayan kısımlarının kırılarak veya dokudan ayrıştırılarak yapılmasıyla elde edilir. Ameliyat sonrası yüz bölgesinin bazı kısımlarında şişlikler görülür. Oluşan şişliklerin 10 gün içinde geçmesi beklenir. 2 hafta sonra burnunuzdaki bütün tamponlar çıkarılır ve başarılı bir burun ameliyatı geçirmiş olursunuz. Burun küçültme ameliyatında istediğiniz burun boyutu yüz yapısına uygun belirlenmelidir. Çok küçük bir burun geniş bir yüz yapısında estetik durmayacaktır.

   

  Burun ameliyatı ile ilgili daha fazla bilgiyi Burun estetiği ameliyatı konumuzda bulabilirsiniz.

   

   

  Makyaj Teknikleri ile Burun Küçültme

  [caption id="attachment_13796" align="alignleft" width="199"]Burun küçültme makyajı Burun küçültme makyajı[/caption]

  Makyajınız ne kadar estetik olursa olsun burnunuzun büyük olması yaptığınız makyajı arka plana atabilir. Sadece burnunuzun dikkat çektiği bir makyajı taşımak istemezsiniz. Bu nedenle burnun en üst bölgesine açık renk bir fondöten sürerek bu bölgeyi ortaya çıkarabilir. Kalan bütün tarafı koyu renk fondötenle geri plana atabilirsiniz. Bu ipucunda dikkat etmeniz gereken tek şey memnun olmadığınız bölgeleri koyu renk fondötenle saklamaktır.

   

  Makyajla nasıl burun küçülteceğinizi merak ediyorsanız : Makyajla burun küçültme konumuza bakabilirsiniz.

   

  Not: Bunun yanında yüz kaslarını çalıştıran kırışıklıkları engelleyen birçok egzersizle birlikte burun şekli değiştirilebilir fakat küçültülemez. Burun küçültme işlemi hiçbir doğal maskeyle veya kremle sağlanamaz. Bu nedenle önerilen bilgiler doğrultusunda burnunuzu nasıl küçültmeniz gerektiğini seçebilirsiniz.

   

  Yorum Yaz:
  * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar ile reklamlar onaylanmamaktadır.

  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız