Cilt Bakımı Ve Güzellik
Burun küçültme egzersizi nasıl yapılır, faydaları.

Burun küçültme egzersizi yaparak burnunuzun şeklini istediğiniz gibi düzeltebilir ve düzenli olarak egzersizleri uygulamaya devam ederek rahatsız olduğunuz görünümden uzaklaşabilirsiniz. Burun küçültme yöntemleri arasında en zararsız ve uygulaması en kolay olan burun düzeltme egzersizleri ile şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Burun küçültme egzersizleri faydası ve etkinliği kanıtlanmış egzersiz yöntemlerinden oluşur. Bir çok kişinin gizli güzellik sırları arasında olan burun küçültme egzersiz yöntemleri her gün tekrarlanarak aylar içinde sonuç alma olanağı sunuyor.

Burun Küçültme Egzersizi Nasıl Yapılır

 • Burnunuzun uç kısmıyla dudağınızın birleştiği yere işaret parmağınızı yerleştirerek burnunuzu yukarı doğru hareket ettirip bırakın.
 • Burnunuzu işaret parmaklarınızla iki yanından kavrayıp kaşınızın başladığı noktadan burun ucuna kadar yukarı ve aşağı hareket ettirin.
 • Dudaklarınız ağzınızın içine kıvrılacak şekilde ağzınızı açarak burnunuzu gerdirin.
 • Bir elinizle burnunuzu tam ortasından tutup yukarı doğru ittirirken diğeriyle burnunuzun ucunu işaret parmağınızı kullanarak yukarı doğru ittirin. Bunları yaparken ağzınız kapalı şekilde burnunuzu gerdirmeye çalışın.
 • Aynı hareketi tekrarlayarak bu sefer burnunuzun ucunu sağa ve sola iterek hareket ettirin.
 • Burun küçültme egzersizi hareketlerini gün içinde 30 kez tekrarlayarak 1 ay içinde gelişim sağlayabilirsiniz.

Burun Küçültme Egzersizi İşe Yarar Mı?

Burnunuzun büyük bir çoğunluğu kıkırdak yapısından oluşmaktadır. Burun küçültmek için ameliyat olmanız şart değildir. Gelişimini tamamlamış kişiler de burun egzersizleri yaparak kıkırdaklara şekil verebilirler

Burun küçültme egzersizleri burnunuzun etrafındaki kan dolaşımını hızlandırarak üst dudağınıza oksijenin daha etkin bir şekilde gitmesini sağlar.

İlerleyen yaşlarda burun daha da büyüme ve genişleme eğilimine girer. Burun küçültme egzersizlerini rutin olarak yapmaya devam ederseniz burnunuzun yapısını korumuş olursunuz.

Burun küçültme egzersizleri haricinde makyaj teknikleri ve ameliyatla da burun küçültme işlemi gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. aslı diyor ki:

  bu egzersizleri yapıpta olumlu sonuç alan var mı acaba çok merak ediyorum lütfen bilgilendirin.burun ucu düşük ve kemerli burnum var etkisini görürmüyüm en azından kaldırmada?

 2. seda diyor ki:

  Merhaba ben 15 yaşındayım ve burnunmdan şikayetciim kıkırdağı uzun ve kaşların bittiği noktada bulunan kemik biraz büyük gerçekten çok rhatsızım birine baktığımda bile sanki benim burnuma bakıyomuş gibi geliyor sevdiğim cocuga bile doğru düzgün göz göze gelmemmeye çalısıyorum ve bir an önce küçülsün istiyorum egzersizleri yapsam az da olsa fayda gösterir mi acaba?

 3. Beyza diyor ki:

  Benim burnum kemerli biraz iri duruyo bu egzersizlerle geçer mi?

 4. Seds diyor ki:

  Ya bn burnumda ustunde kemikk cikmis iste duzelirmii lutfenn cevapp verin lutfennn egzersizlerlee olurmuu lutfenn cevapp verinn

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız