Cilt Bakımı Ve Güzellik

Burun ameliyatı sonrası
 • Yazar :
 • Tarih: 16 Mayıs 2013
 • Kategori : Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
 • BURUN ESTETİĞİ

  Burun ameliyatı; Burun şeklindeki bozukluklar oldukça moral bozucudur. Burun yapısı düzgün olmayan insanlar; hayatlarının her döneminde bunu kendilerine sorun yaparlar. Bu sorundan kurtulmak için buruna estetik ameliyat yapılabilir.

   

  Burun Ameliyatı öncesi

  Burun estetiği olmak isteyen kişilerin genellikle burundaki kemik yapıları çok bozuktur. Kemerli burun diye tabir edilen; burun yapısına sahiptirler. Burun estetiği olmak isteyen insanlar özel bir klinikten randevu alarak; bütün ayrıntıları ile ameliyat şeklini konuşmalıdırlar. İstedikleri burun yapısının şeklini anlatıp; detaylı bilgi almaları gerekir. Çünkü bu bir nevi ameliyattır. Ameliyat sonrasında; burnundan memnun kalmayan kişiler için geriye dönüşü çok zor olan süreçler doğabilir.

   

  Burun yapısına karar verildikten sonra; anestezi veya lokal olmak üzere işlem uygulanabilir. Daha çok anestezi yolu ile ameliyat olunması tercih edilir. Burundaki yapı; kemiklerden ve kıkırdak yapıdan oluşur. Ameliyat esnasında kemikler kırılarak; gereken yerlere kıkırdak ilavesi yapılır. Burun ameliyatı riskli bir süreçtir. Çoğu zaman tavsiye edilmese de estetik açıdan birçok kişi bu ameliyatı talep eder.

   

  Burun estetiğini çok küçük yaştaki kişilerin yaptırması hiçbir zaman tavsiye edilmez. Çünkü karakter yapısı belli bir yaştan sonra değişir. Pişman olunmaması açısından; uzman doktorlar tekrar tekrar düşünmeniz gerektiğini söyleyebilirler. Bu yüzden bu estetik ameliyat için yaklaşık bir sene kadar düşünmelisiniz. Sonradan pişman olacağınız bir burun ameliyatı sizi de mutsuz edecektir.

   

  Burun Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

  Ameliyatı oldunuz şimdi iyileşme ve burun yapısının oturma süreci peki bu süreçte neleri yapacak ve neleri yapmayacaksınız;

   

  1- İlk hafta burun deliklerinizden kırmızı renkli sıvı gelebilir panik yapmayın.

   

  2- Burun ameliyatı sonrasındaki süreç biraz zorlu geçer. Yüz kısmının bazı bölgelerinde morluklar ve şişlik gibi ters tepkiler görülebilir Bunu geçirmek için başınız yukarıda yatmalısınız.

   

  3- Bazı hastalar ağrılı süreç geçirdikleri için; ağrı kesici gibi ilaçlar kullanabilirler. Kendinizi iyi hissediyorsanız dışarı çıkabilirsiniz.

   

  4- Doktorlar tarafından tavsiye edilmedikçe Yüzünüze buz sürmeyin.

   

  5- Lütfen doktorunuz aksini söylemediği takdirde ameliyattan 48 saat sonra mutlaka duşunuzu alın. Suyun çok sıcak olmamasına, ılık veya ılıktan daha soğuk olmasına dikkat edin. Sabun ve şampuan kullanın. Burun ateline su değmesinde hiçbir sakınca yoktur. Duştan sonra havlu ile minik dokunuşlar yaparak kurulayabilir veya saç kurutma makinesiyle atelinizi kurutabilirsiniz.

   

  6- Burun temizliğinizi yaparken önce size verilen spreyle burun içinizi yıkayın. Ardından kremle doktorunuzun burnunuzda gösterdiği dikiş yerlerini kulak çubuğuyla yağlayın. Lütfen doktorunuz size söylemeden kulak çubuğuyla burnunuzun dip taraflarını temizlemeyin.

   

  7- Hapşırmak burnunuza zarar vermez. Ancak burun kanamasına neden olabilir. Çok fazla hapşırığınız gelirse gözlerinizi kapatıp başınızı hafifçe öne eğerek ve dilinizi kuvvetlice damağınıza bastırarak hapşırığınızı geçirebilirsiniz. Buna rağmen hapşırık hissi geçmiyorsa ağzınızdan hapşırın.

   

  8- Ameliyatınızdan sonra 6-8 hafta boyunca burun deliklerinizden parça parça sümüklü, kanlı, kuru kabuklar gelebilir. Bunları temizlemek için ekstra bir şey yapmayın. Bunlar geldiği sürece krem ve spreyinizi kullanmaya devam edin. Gece yatmadan önce her iki burun deliğinize nohut büyüklüğünde krem sıkıp kuvvetlice içinize doğru çekin. Sabah kalktığınızda burnunuzu sıkmadan hafifçe sümkürerek temizleyin.

   

  9- Ameliyattan sonra 6-12 hafta koku almanız eskisi gibi olmayabilir. Kendiliğinden normale dönecektir. Ancak çok rahatsız olursanız günde 1-2 kez çekilmiş Türk kahvesi koklama egzersizleri yapabilirsiniz.

   

  10- 3-6 aya kadar burun deliklerinizde asimetriler, burun ucunda hissizlik, burun kemiğinin çıkartıldığı yerde (burun sırtı ) deri fazlalığı olabilir. Bunlar için gerekli masajları doktorunuza danışın. Lütfen arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın önerdiği değil doktorunuzun önerdiği masajları yapın. Eğer doktorunuz masaj önermediyse bunu unuttuğu için değil ihtiyacınız olmadığı için önermemiştir.

   

  11- Ameliyattan sonraki ilk 3 ayda zaman zaman burnunuzda tıkanıklık ve nefes alma problemi, burun içinde kuruluk, burnunuz sabah kalktığınız zaman şiş ve ucunun hissiz olması görülebilir.Telaşlanılacak bir durum yoktur bu şikayetleriniz zamanla geçecektir.

   

  12- Güneş gözlüğü veya başka bir gözlük kullanmak için en erken 3. ayda doktorunuza danışın. Ancak bu 3. ayda kullanabilirsiniz anlamına gelmez.

   

  13- Eğer doktorunuz size aksini söylemezse 2. haftadan sonra denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz.

   

  14- Burnunuza dokunmaktan çekinmeyin. Ameliyattan sonra 3-6 hafta cildinizde sivilceler çıkabilir. Lütfen bunları uygun PH lı sabunlar ve yüz temizleme jelleri ile temizleyin. 3 aydan önce sıkma tarzında cilt bakımı yaptıramazsınız.

   

  15- Aşırı güneş, hamam, sauna, solarium operasyondan sonraki 3 ay boyunca önerilmez. Dilediğiniz zaman ılık banyo yapmakta sakınca yoktur.

   

  16- 3 ay boyunca burnunuza sert darbeler almaktan kaçınınız.

   

  17- Ameliyattan sonraki ilk 6 ay boyunca burun şeklinizde değişiklikler olacak, burun oturup daha doğal bir hale dönecektir. Özellikle erken dönemde burnunuza yönelik çevrenizin yaptığı yorumlardan etkilenmeyiz. Gönderdiğiniz resimlerle sizde oluşan değişiklik görülecektir.

  18- Yüz yapısı ile oynamak büyük bir risktir. Karşılaşacağınız görüntü tam istediğiniz gibi olmayabilir. Yapılan burun estetiği sonrasında; burnunuzu ilk gördüğünüzde sakın paniğe kapılmayın. Çünkü burnunuz zaman içinde oturur. Yaklaşık bir sene içinde istediğiniz burun şekline kavuşmuş olacaksınız.

   

  Ameliyat sonrası burun yapısının oturması ile birlikte bambaşka bir görünüme sahip olursunuz. Buna alışmanız uzun sürebilir. Kendinizi değişik biri gibi algılayabilirsiniz. Aynadaki farklı görüntü; isteklerinizi karşılamışsa, çok mutlu bir şekilde sosyal hayatınıza daha öz güvenli devam edersiniz.

   

  Estetik Açıdan Tercih Edilen Burun Ameliyatı

  Burundaki etleri aldırmak içinde tercih edilebilir. Bu gibi durumlarda; burundaki et aldırılırken; burun estetiği de yaptırılabilir. Hem sağlık açısından hem de görüntü açısından aynı anda büyük bir değişim içine girebilirsiniz.

   

  Ne konuda olursa olsun; burun estetiği dikkatli ve özenli çalışmalar sonucunda gerçekleştirilmelidir. Gerek hastanın gerekse yapacak doktorun çok bilinçli olması gerekir. Size yeni bir yüz şekli sağlayan estetik ameliyatlar risk içerdiği gibi; bambaşka bir havaya bürünmenizi sağlarlar.

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Keten yağının faydaları ve kullanımı
  Keten Yağının Faydaları

  Keten yağının içinde bulunan Omega – 3 doymuş yağ oranı, yağ asitleri, çinko, bakır, demir ve magnezyum vücudumuz için oldukça faydalıdır. Keten yağının faydalarını cilt.net olarak şimdi sırası ile sizlerle paylaşacağız.

  Haftada 2 kilo verdiren diyet
  İlkbahar Diyeti İle Zayıflayın

  Kışın abarttığınız yeme isteğinizi ilkbahar diyeti sayesinde tekrar azaltacaksınız. Cilt.net olarak ilkbahar diyeti ile kışın alınan kilolara son. Haftada 2 kilo vereceğiniz bu diyet sayesinde günlük alacağınız kalori miktarı 1400 kaloridir.

  kilo verme yöntemleri
  Hızlı Ve Kalıcı Kilo Verme

  Kalıcı kilo vermek için vereceğimiz 30 öneri ile rahatlıkla verdiğiniz kiloları koruyabilir tekrar kilo almadan istediğiniz zayıf vücutla hayatınıza devam edebilirsiniz. Cilt.net olarak kalıcı kilo verme önerilerini sizler için hazırladık.

  Çikolata diyeti tarifi
  Selahattin Dönmez Çikolata Diyeti

  Selahattin Dönmez çikolata diyetinde çikolata yiyerek de rahatça kilo verilebileceğini söylüyor. Bu diyet sayesinde çikolatadan vazgeçemeyenler az da olsa bu keyiften uzak kalmıyor. Selahattin Dönmez çikolata diyeti posta okurları ile paylaşılmış bizde cilt.net olarak 3 günlük çikolata diyetini sizler için yazıyoruz.

  Keten tohumu içerek zayıflama
  Keten Tohumu ile Zayıflama

  Keten tohumunun zayıflamaya etkisi tok tutması nedeniyle gerçekleşmektedir. İçinde B12 vitamini, omega 3 ve omega 6 bulunduran keten tohumu sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Keten tohumu ile nasıl zayıflanır? Merak edenler aşağıda vermiş olduğumuz tarifi uygulayarak kısa sürede fazla kilolarından kurtulabilir.

  Karbonatlı suyun zayıflamaya faydaları
  Karbonatın Zayıflamaya Faydaları

  Karbonat cilt üzerinde temizleyici olarak kullanılabildiği gibi zayıflamaya olan faydaları da bayanlar arasında sıklıkla dile getirilmektedir. Karbonattan faydalanarak kilosunu korumaya çalışan bayanlar günün belli bir saatinde karbonatlı su içerek formda kaldıklarını belirtmektedirler. Karbonatın zayıflamaya faydaları tüm detayları ile Cilt.net de.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız
  Bumerang - Yazarkafe