Brezilya Fönünün Zararları

Brezilya Fönünün Zararları

Brezilya fönü olarak adlandırılan kalıcı fönün saçlara zararı olduğu bilinen bir gerçektir. Saç sağlığının zamanla bozulmasına neden olan Brezilya fönünü kullanmadan önce zararları hakkında bilgi sahibi olmanız, sonradan yaşayacağınız pişmanlıkların önüne geçecektir.

Brezilya Fönü Zararları

 • Formaldehit kimyasalı saçlara ısıdan daha fazla zarar vermektedir. Kalıcı fön uygulaması güzellik açısından çekici gelse de saç sağlığına olan etkisi göz ardı edilmemelidir.
 • Saçlarınıza evde yapacağınız uygulamalarda, kullandığınız üründe formaldehit olmamasına özen gösterin. Formaldehit içeren ürünler saçta bir koku oluşturur. Bu kokunun sebebi kimyasalın aşınmaması için uygulanan bir önleme aracıdır.
 • Yurt dışı kaynaklı araştırmalar brezilya fönü uygulamasının ilk 1 saat içinde kişide bazı yan etkiler oluşturduğunu ortaya koymaktadır. Bunlar; yorgunluk, göz kızarması, burun kanaması gibi çeşitli rahatsızlıklardır. Bu yan etkilerin Formaldehit kimyasalı ile alakalı olduğu düşünülmektedir.

Brezilya Fönü Faydaları

 • Nano keratin sayesinde saçınızın kendi öz rengine kavuşması sağlanır
 • Saçın kalıcı olarak şekillendirilmesi sağlanır
 • Saçta oluşan kırılmaları en az seviyeye indirir
 • Yıpranmış saçların güçlenmesini sağlar

Sıradan fönlere göre daha kalıcı sonuçlar veren Brezilya fönü, bayanlar arasında popüler olarak tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalar Brezilya fönü uygulamasının zararlarını da gün yüzüne çıkarmıştır. Brezilya fönü, kahkül modellerine, yıpranmış saçlara, dalgalı saçlara, perma ve düz saçlara uygulanabilmektedir.


Yorumlar
  1. Beyza A. diyor ki:

   Bence bu işlemi illa yaptırmak istiyorsanız saçınıza mutlaka katkısız keratin yüklemesi yapın. Çünkü saçı inanılmaz yıpratıyor ve saçın işlemden sonra kaybettiği ihtiyacı olan katkısız keratini yüklemezseniz saçlar deforme oluyor. Ben katkısız keratinin dışında keratin iksir ve keratin dip bakım yağını saçıma devamlı uygulayarak mevsimsel dökülmeyi engelleyerek saçlarımın daha hızlı uzamasını sağlıyorum.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.