Cilt Bakımı Ve Güzellik
Brezilya fönü zararları

Brezilya Fönünün Zararları

Brezilya fönü olarak adlandırılan kalıcı fönün saçlara zararı olduğu bilinen bir gerçektir. Saç sağlığının zamanla bozulmasına neden olan Brezilya fönünü kullanmadan önce zararları hakkında bilgi sahibi olmanız, sonradan yaşayacağınız pişmanlıkların önüne geçecektir.

 

Brezilya Fönü Zararları

  • Formaldehit kimyasalı saçlara ısıdan daha fazla zarar vermektedir. Kalıcı fön uygulaması güzellik açısından çekici gelse de saç sağlığına olan etkisi göz ardı edilmemelidir.
  • Saçlarınıza evde yapacağınız uygulamalarda, kullandığınız üründe formaldehit olmamasına özen gösterin. Formaldehit içeren ürünler saçta bir koku oluşturur. Bu kokunun sebebi kimyasalın aşınmaması için uygulanan bir önleme aracıdır.
  • Yurt dışı kaynaklı araştırmalar brezilya fönü uygulamasının ilk 1 saat içinde kişide bazı yan etkiler oluşturduğunu ortaya koymaktadır. Bunlar; yorgunluk, göz kızarması, burun kanaması gibi çeşitli rahatsızlıklardır. Bu yan etkilerin Formaldehit kimyasalı ile alakalı olduğu düşünülmektedir.

 

Brezilya Fönü Faydaları

  • Nano keratin sayesinde saçınızın kendi öz rengine kavuşması sağlanır
  • Saçın kalıcı olarak şekillendirilmesi sağlanır
  • Saçta oluşan kırılmaları en az seviyeye indirir
  • Yıpranmış saçların güçlenmesini sağlar

Sıradan fönlere göre daha kalıcı sonuçlar veren Brezilya fönü, bayanlar arasında popüler olarak tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalar Brezilya fönü uygulamasının zararlarını da gün yüzüne çıkarmıştır. Brezilya fönü, kahkül modellerine, yıpranmış saçlara, dalgalı saçlara, perma ve düz saçlara uygulanabilmektedir.

 

Brezilya fönü zararlarına rağmen kalıcı bir saç şekli için bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyorsanız, Brezilya fönü nasıl yapılır sayfamızda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 19 Kasım 2015 - 7:00:02 Kategori: Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,