Cilt Bakımı Ve Güzellik
Boyunda Meydana Gelen Sinir Sıkışması için Tedavi Yöntemleri.

Boyunda Sinir Sıkışması Tedavisi

Boyunda sinir sıkışması: Boyun bölgesin de bulunan disklerin herhangi bir darbe ya da zorlama durumundan sonra yırtılması veya hareket ederek yerinden oynaması sonucu oluşan sağlık sorunlarına genel olarak sinir sıkışması adı verilmektedir. Dikkat edilemediği takdirde ciddi sorunlar teşkil edebilir.

 

Boyunda Oluşan Sinir Sıkışmalarının Tedavisi İçin Yapılacaklar

  1. İlk olarak istirahat ön görülmektedir.
  2. Bu aşamanın başarısız olması veya sinir sıkışmasının ileri boyutlara gelmesi sonucu ilaç tedavisi tercih edilmektedir. Bu tedavi istirahat ile birleştirilerek iyileşme süresi kısaltılmaya çalışılır.
  3. İleri safhalar da ki sinir sıkışmaları için ise fizik tedavi tercih edilmektedir. Bu tedavide boyun hareketleri, egzersizler ve masajlar uygulanmaktadır.
  4. Ayrıca doğrudan diskin içerisine elektrotla girilerek, diskin ısıtılmasıyla birlikte, disk içinin de basıncı düşürülmeye çalışılır.
  5. Bir diğer tedavi yöntemi ise cerrahi: Eğer sinir üzerindeki basınç çok yüksek ise veya kas güçsüzlüğü ileri boyutlar da ise, fıtıklaşan yani sinir sıkışmasının olduğu disk bölümünü çıkarmak ya da sinirin omurgayı terk ettiği boş alanı genişletmek üzere cerrahi tedavi ye başvurulur.

 

Yazar: Tarih: 23 Şubat 2015 - 9:00:53 Kategori: Vücut Bakımı, Vücut Bakımı İçin Doğal ve Kozmetik Bakım
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,