Cilt Bakımı Ve Güzellik
Boyun kırışıklığı için çözümler

Boyun Kırışıklığı Tedavisi

Yaşlanmayla birlikte boyun ve gerdan bölgesinde kırışıklıklar baş göstermeye başlar. Yaşlanmaya bağlı etkileri geciktirmek için düzenli krem kullanımı ve egzersiz yapmak faydalı olabilmektedir. Teknoloji ve kozmetik sayesinde her yaşın güzelliğini tatmak ve keyfini çıkarabilmek olası. Yerinde estetik dokunuşların ehemmiyet kazandığı ileri yaşlarda, kozmetik ve bakımla yaratabileceğiniz mucizeleri ile sınırsız.

 

Zamanın yıpratıcı etkileri gerdan ve boyun bölgesinde net olarak görülebilmektedir. Yer çekimine direnmekte güçlük çeken bu en narin bölgelere uygulanması şart olan bakımların dikkatli ve doğru seçilmesi kadar düzenli uygulanıyor olmaları da büyük ehemmiyet taşıyor. Bakımları düzenli olarak gerçekleştirdiğinizde sonuca ulaşabilirsiniz. Yüz bölgesine gösterilen özeni, boyun ve gerdan bölgesine de göstermelisiniz. Bu bölgelerin yoğun nem ihtiyacını görmezden gelmeyin; yüzünüze sürdüğünüz nemlendiriciyi boyuna da uyguluyor olmak dahi önemli bir ilk adım.

 

Kırışmaya çok kolay, ince bir cilde sahip bu bölge için uygulamanız şart olan ilk adım duruş bozukluklarınıza odaklanmak ve mimik izlerinin daha ileri düzeye erişmelerini engellemek. Gün içinde boynunuzun aldığı şekle dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi duruş esnasında hangi izlerin oluştuğunu belirledikten sonra ise kırışmaya sebep olan hareketlerinizi asgariye indirmeye çalışın. Mesela televizyonunuz ya da bilgisayarınız bakış hizanızdan aşağıda duruyor ise ve siz saatlere aşağıya doğru bakıyorsanız, boynunuzda bariz bir çizgi oluşturuyorsunuz demektir.

 

Vücut bakımında nemlendirici uygulamaları oldukça önemlidir. Boyun bölgemizdeki cilt, aynı göz etrafındaki gibi narin bir yapıdan oluşuyor. Bu yüzden günlük boyun temizliğinde, yumuşak ürünlerin yanı sıra nemlendirici ya da hassas ciltler için geliştirilmiş maskeleri seçenek etmek mümkün. Kırışıklıkları önlemede etkili nemlendirici ürünleri yüz bölgesi haricinde boyun bölgesine de kolayca uygulayabilirsiniz.

 

Cilt bakımı için kullanmış olduğunuz ürünlerin etkisini arttırmak için boyun egzersizlerinden faydalanabilirsiniz. Sırtınızı düzeltip dik durarak omuzlarınızı geriye alın ve çenenizi yukarıya kaldırarak boyun bölgenizi yukarıya doğru gerginleştirin. Aynı hareketi başınızı sağa-sola doğru eğerek tekrar edin. Bu temel egzersizin dışında özel birkaç boyun egzersizini bir spor eğitmeninden kendi vücut yapınıza uyan şekilde öğrenmek ve uygulamak şaşırtıcı hızda netice almanıza yardımcı olacaktır.

Boyun Kırışıklıkları için Muz Maskesi

  • 2 çay kaşığı gül suy
  • 1 adet muz

Muzu çatal yardımıyla iyice ezin ve gül suyunu ekleyerek karıtşrıın. Elde etmiş olduğunuz karışımı masaj yaparak boyun bölgesine sürün ve yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda nemli bez yardımıyla silip ılık su ile yıkayın ve nemlendirici sürmeyi unutmayın.

 

Boyun Kırışıklıkları İçin Gliserin Maskesi

  • 1 yemek kaşığı gliserin
  • 1 yemek kaşığı bal

Gliserin ve balı kasede karıştırın ve gece yatmadan boyun bölgenize masaj yaparak yedirin. Sabaha kadar bekleyen bakım maskesini sabah kalktığınızda soğuk su ile yıkayıp krem sürün.

 

Dekoltelerin en güzellerinden gerdan dekoltesi çok yoğun ve özel bakımı hak ediyor. Katiyen eli sıkı olmayın ve en iyi kremlerinizi bu bölgeye uygulayın. Gerdan bölgeniz kırışırsa bu bölgede estetik yardım almak hayli zor bunu hiç unutmayın! Islık çalma egzersizlerine veyahut parmaklarınızla yapacağınız basınç masajlarına başlamanın da tam vakiti. Çenenizden başlayarak boğazınıza doğru parmaklarınızla basınç masajları uygulayabilirsiniz. Krem uygularken kan dolaşımını hızlandıracak şekilde elinizle masajlar uygulamayı ve bu bölgeyi gece-gündüz ayrı kremlerle yoğun bakımla canlandırmayı savsaklamayın. Vücudunuza krem sürerken en dikkat faktörüz gereken noktalardan biri, kremin emiciliği. Cilt tarafından kolaylıkla emilebilen ürünler kan dolaşımını hızlandırıyor ve hassas derinin tahriş olmasını önlüyor. Yaz-kış fark etmez hangi giysiyi taşıyor olursanız olun pürüzsüz bir gerdanın tüm görüntünüzü ışıldatan önemli bir bölge olduğunu unutmayın.

Yazar: Tarih: 19 Nisan 2016 - 3:20:21 Kategori: Vücut Bakımı, Vücut Bakımı İçin Doğal ve Kozmetik Bakım
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,