Cilt Bakımı Ve Güzellik
Boyun kırışıklıkları için çözüm önerileri

Boyun kırışıklığı özellikle yaşın ilerlemesi ile oluşur. Düzenli kullanılan kremler ve özenle yapılan masajlar sonucunda boyun kırışıklıklarının oluşmasını elbette önleyebilirsiniz. Özellikle bulunduğumuz zaman dilimi içinde kozmetik ürünlerin kendini aşması ve teknolojinin ilerlemesi sonucunda yaşlanmak neredeyse imkansız.

Doğru zamanda ve doğru ellerde küçük dokunuşlar uygulatarak estetik bakım yaptırabilir isterseniz vereceğimiz önlemleri ve bakım kürlerini uygulayarak boyun kırışıklığını geçirebilirsiniz.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Yaşınız İlerledikçe

Yaş ilerledikçe yaşlanmayı belli eden en belirgin bölgemiz gerdan ve boyun bölgesidir. İlerleyen zamanla birlikte git gide sarkık bir görünüm alan boyun bölgesi düzenli bakım sayesinde ve özenli seçilen ürünler ile bir nebze toparlanıyor. Uygulanan bakımlar yarım bırakıldığı sürece fayda görmeniz olanaksız. Bu kürleri veya kremleri ihmal etmeden mümkün olduğunca doğal içerikler seçerek uygulamalısınız. boyun bölgesinin kırışmasındaki en büyük etken kesinlikle kuruluktur. Bu yüzden yüzünüze her krem sürdüğünüzde boyun bölgenize de sürerseniz bu kırışmaları çok daha ileri tarihlere atabilirsiniz.

Dik Durun

En narin bölgelerden biri olan boyun ve gerdan bölgesi kırışmaya en müsait bölgelerimizden biri. İncecik bir deri yapısına sahip olan boyun bölgesinde duruş bozuklukları bile kırışmayı kolaylaştırıyor. Mimiklerin artmasını istemiyorsanız gün içinde duruş hareketlerine dikkat etmeli yatarken yastığınızın yüksek olmamasına özen göstermelisiniz. Gün içinde çok televizyon izliyor veya bilgisayar başında kalıyorsanız kullandığınız ürünlerin göz hizanızla eşit olmasına özen gösteriniz. Boynunuz biraz eğimli duruyorsa bu kırışmaya davetiye çıkarmaktır.

Nemlendirici Çok Önemli

Sadece yüze ve ellere değil nemlendirici boyun bölgesi dahil tüm vücuda sürülmelidir. Göz çevresi gibi ince ve hassas bir yapıya sahip olan boyun bölgesi nemsiz kaldığında çabuk kırışır ve sarkmalar başlar.

Sıcak Soğuk Duş Alın

Boyun bölgesine banyoda sıcak soğuk su uygulaması bu bölgedeki kırışmaların hızlıca toparlanmasına yardımcı olur. Banyoda sıcak soğuk şok uygulaması yaptıktan sonra boyun bölgesi nemlendirilerek elastikiyet verilmelidir.

Egzersiz Yaparak Kırışmayı Önleyin

Her bayanın boyun yapısı bir olmasa da kullanılan ürün ve yapılan egzersizler aynı etkiyi gösterir. Günlük olarak uygulayacağınız egzersizler sayesinde boyun bölgesinde oluşan kırışma ve sarkmalar bir nebze önlenmiş olur. Bunun için ise uygulamanız gereken dik bir şekilde oturarak omuzlarınızı iyice geriye verin ve boyun bölgenizi arkaya doğru gerginleştirin. Bu şekilde 5 saniye bekleyip tekrarlayın.

Estetik Dokunuş

Estetik dokunuş derken estetik operasyonları düşünmeyin bu operasyonlar boyun bölgesinde sorunlar çıkarabilir. Boyun kırışıklıkları için en etkili yöntem kesinlikle ıslık çalmaktır. Islık çalarak veya çenenizi öne doğru gererek estetik sürecini ileri tarihlere atabilirsiniz.

Boyun Kırışıklıklarını Gideren Doğal Maske

  • Gliserin ( 1 çay kaşığı )
  • Bal ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Her iki malzemeyi de tahta kaşıkla alarak cam bir kaseye ekleyin ve boyun ve dekolte bölgenize yedirerek sürün. Yıkamayacağınız bu maskeyi iyice masaj yaparak yedirirseniz bir yere bulaşma şansını da önlemiş olursunuz. Malzemelerin miktarını arttırarak kapaklı bir krem kutusuna da koyabilir düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Geçer?

  • Boyun kırışıklığını engellemek için yatış tarzınızı değiştirmeniz gerekir. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkta yatmanız boyun kırışıklığınızı azaltacaktır.
  • Otururken veya hareket halindeyken boyun kısmı son derece dik tutulmalıdır. Boynunuzu dik tutarsanız kırışıklıkları engellemiş olursunuz.
  • Gün içinde yapacağınız boyun hareketleri kırışıklıkları engeller. Sağa ve sola, yukarı ve aşağı yapılan boyun egzersizleri oldukça faydalıdır.
  • Boyun kırışıklıklarına en iyi gelen spor dalı yüzmedir. Boynunuzu daima ileri doğru tuttuğunuz için kırışıklıkların oluşması oldukça güçtür.
  • Boyun masajı yapmak kırışıklıkların engellenmesini sağlar. Zeytinyağı ile yapacağınız masaj boyundaki deriye oldukça iyi gelir. Boynunuza masaj yaparken aşağıdan yukarı doğru hareketlerle ve mutlaka bir kremden yardım alarak masaj yapmalısınız.
  • Boyun kırışıklığı için Maske: 1 adet yumurta akını boynunuza masaj yaparak sürün. 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Yumurta akının cildi germe özelliği vardır. Bu yüzden boyun kırışıklıklarına oldukça iyi gelir.
  • Boyun kırışıklığı  için iyi gelen maskelerden biride deniz tuzu ve zeytinyağı karışımıdır. Zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırarak boynunuza masaj yapın. 15 dakika sonra durulayın. Boynunuz yıkandıktan sonra daha canlı ve gergin gözükecektir.
  • Cildinize uyguladığınız peeling maskelerini boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Boyunda kurumasını beklediğiniz maskeleri ılık su ile yıkamanız gerekir.

Yapılan işlemlerin ortak amacı boyun bölgesini canlı tutmaktır. Boyun kırışıklığı için daima nemlendirilmesi şarttır. Vücudunuza ve yüzünüze krem sürerken boyun bölgenizi de ihmal etmemelisiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız