Cilt Bakımı Ve Güzellik
Boyalı saçlara nasıl bakım yapılır

BOYALI SAÇLARA NASIL BAKIM YAPILIR

Boyalı saçların bakımı oldukça zor durumdur. Saçların genetik açıdan ya da yaş ilerledikçe oluşan beyazların sonucunda saçlar mecburiyetten boyanır. Bazı yaşı ilerlemiş kişiler boyama yöntemine gitmese de genç yaşta bu sorunla karşılaştıklarında boyama yöntemini tercih ederler.

Saçları boya işlemi görmüş kişilerin saçlarına göstereceği özen ayrıcalıklı olmak zorundadır. Çünkü saç karşılaşmadığı bir kimyasala maruz kalır ve saçın en az zarar görmesi için saçlara bakım yapmak zorunludur. O halde boyalı saçların bakımı nasıl yapılmalı birlikte göz atalım.

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

1- Koyu renk boyaları saçlarına tercih eden bayanların sıkıntı yaşadıkları en önemli sorun saçlarını boyadıktan sonra rengin donuk görünmesi ve saçların hemen solgun ve sönük görünmesidir. Bu sıkıntıları yaşıyorsanız tercih edeceğiniz şampuanınızın akmayı engelleyecek türde olmasına dikkat edin. Kuaförünüzden bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

2- Tamamen saç renginizi değiştirmek istiyorsanız boyayı kullanmadan önce tercih edeceğiniz şampuan bebekler için üretilmiş şampuanlar ve kepek giderici şampuanlar olabilir. Bu yöntem saçınızın altında kalan alt boyayı temizlemede yardımcı olur.

3- Boyanız çabuk saçınızdan akıyor ve uzun süreli kalmıyorsa yukarıda yazdığımız kepek önleyici ve bebek şampuanlarını kullanmayın.

4- Saçınızda hem boya hem de kepek sorunu var ise kepek şampuanı kullanabilir ama saçınız için akmayan saç kremi uygulayabilirsiniz.

5- Kızıl saç rengine sahip bayanlar için özel üretilmiş kremler mevcut. Bu konuda şanslısınız. Boyalı saçları saça uygulanan kimyasaldan korumak için ekstra olarak saçınızı nemlendirmeniz gerekir. Bu konuda kaliteli güvenilir ürünler tercih edilmelidir.

6- Saçları boyalı olan bayanların saç kremi kullanması boyanın daha uzun ömürlü olması açısından önem taşır. Saç kreminizi uygularken bilinmelidir ki dökülme yaşanmaması için sadece saç uçlarına kremi uygulamak gerekir.

7- Güneş boyalı saçların rengini soldurur özellikle yaz aylarında bir de denize girecekseniz güneş koruyucu ürünleri çıkmadan önce uygulamanız gerekmektedir. Şapka takmayı güneşe çıkarken ihmal etmeyin.

8- Boyalı saçlar çok çabuk elektriklenir. Bu yüzden banyo sonrasında saçınızı kuruturken kurutma makinenizin seviyesini en az seviyede tutmaya özen gösterin. Aksi taktirde saçlarınız kırılabilir.

9- Saçlarınıza 6 günde 1 kez mutlaka bakım ve nemlendirme maskesi uygulayın. Bakım maskesi saç diplerinizi nemlendirirken saç boyanızın çabuk akmasını da önler.

Ayrıca yıpranmış saçlar için uygulayabileceğiniz bakım maskeleri : Boyadan yıpranmış saçlara bakım konumuzda mevcut.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız