Cilt Bakımı Ve Güzellik
boya lekesi

Boya Lekesi Nasıl Çıkar

Kıyafetlerinize bulaşan boya lekesini çıkarmak için yapmanız gerekenler. Perde, halı yada kanepelere bulaşan boyayı temizlemek için hızlı davranmanız gerekmektedir.

 

Çocuklu ailelerin daha sık rastladığı boya lekesi, çoğu zaman kanepe, perde yada halıları kullanılamaz hale getirebilmektedir. Kıyafetlere bulaşan boyalar can sıkıcı olabilmektedir. Boya lekesine hızlı bir şekilde müdahale etmeli ve sizlere önermiş olduğumuz yöntemlerle lekeyi temizlemelisiniz.

 

Boya lekesi ile karşılaştığınızda vakit kaybetmeden lekeli bölgeye pudra serpiştirmelisiniz. Ardından pudra serptiğiniz lekeli bölgeyi alkol yada etere bandırılmış bez yardımıyla temizleyin. Son olarak bol soğuk su ile yıkayın.

 

İlk zamanlarında lekeleri fark edememişseniz ve boya kumaşın üzerinde kurumuşsa lekenin üzerine amonyak dökün. 15 dakika kadar yumuşaması için bekleyin. Sonrasında soğuk su ile lekeli bölgeyi yıkayın. Tüm çabalarınıza rağmen boya lekesini geçiremediyseniz artık profesyonel bir yardım alma zamanı gelmiştir. Kuru yıkama ve halı yıkama servisleri ile görüşerek boya lekelerinden kurtulabilirsiniz.

 

Sık Rastlanan Leke Sulu Boya Lekesi

Çocuklar sulu boya ile oynadıklarında halı, kanepe, masa örtüsü yada kıyafetlerine boya değdirebilirler. En sık rastlanan bir durumdur ve sulu boya lekesini çıkarmak için lekenin üzerine öncelikle pudra serpiştirmelisiniz. Pudra işleminin ardından soğuk suyla yıkayıp arındırmalı, son olarak kalıp sabunla yıkayıp lekeden kurtulabilirsiniz.

 

Piyasada lekeler üzerinde etkili sonuçlar veren bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden temin ederek de lekeli kumaşlarınızı tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Otomatik makinede yıkanacak lekeli kumaşlarda makinenin programını en sıcak ayara getirebilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 12 Nisan 2016 - 3:58:16 Kategori: Pratik Bilgiler
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,