Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bıyık Kalınlaştırma Yöntemleri ve Öneriler.

Son zamanlarda popülerleşen bıyık kalınlaştırma dizilerde de erkek aktörler tarafından sıkça kullanılıyor. 80’lerde daha çok rastladığımız bıyık bırakma artık çok daha farklı ve tarz haline geldi. Ancak saçlarınıza gösterdiğiniz ilgiyi sakal ve bıyığınıza da göstermelisiniz. Çünkü bakımsız saç nasıl görünürse bıyıkta aynı şekilde kötü görünebiliyor.

Bıyık Kalınlaştırma Yöntemleri

Bıyıklarını kalınlaştırmayı isteyen erkekler Hint yağı ve badem yağından faydalanabilirler.

  • 1 çay kaşığı Badem yağı veya tercihe göre Hint yağı

Uygulanışı: Her gece yatmadan bıyık bölgenize; Hint yağına veya badem yağına batırılmış pamuk ile masaj yapın, Sabah nemli bir bez veya mendil ile cildinizi temizleyin. 2 ay sonunda kıl köklerinizin daha canlı çıktığını göreceksiniz.

Bıyık Kalınlaştırmak için Öneriler

Kıl köklerinin sağlıklı olduğu bir ciltte bıyığın kalınlaşması da çok normaldir. Fakat kıl kökleri zayıfsa bıyığınız uzadıkça şekilsiz bir görünüm verir ve kişinin bıyık bırakmasına engel olur. O halde bıyık bırakmak için öncelikle zayıf kökleri güçlendirmelisiniz.

  1. Bıyıklarınızın olduğu alana elinize bir pamuk alarak masaj yapın. Masaj hangi bölgeye uygulanırsa uygulansın kan dolaşımını hızlandırır ve oksijen alımını sağlar.
  2. Bıyıklarınızın sağlıklı ve gür görünmesi için stresten de uzak durmanız şart. Aşırı stres sonucunda nasıl saçlar seyrekleşiyorsa bıyıklarda aynı şekilde dökülerek seyrekleşir.
  3. Bıyıkları kalınlaştıran diğer bir etken ise su içmekten geçer. Günde içilen 2 litre su bıyıkların daha gür ve kalın çıkmasını sağlayarak daha erkeksi bir görünüme kavuşmanızı sağlar.
  4. Kıl köklerinizin daha güçlü olması için beslenme yönünden protein ağırlıklı olanlara yönelmelisiniz. Yenilen fasulye, yumurta, et ve balık protein açısından güçlü gıdalardır.

Uyarı

Jilet ile sürekli bıyık bölgesini kazımanız, bıyık bölgesini güçlendirmez tam tersine bu bölgeyi tahriş ederek kabuklanmalara neden olur. Kabuk oluşan deri de kıl kökü çıkmakta zorlanır ve kıl dönmeleri yaşanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız