Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dudak dolgunlaştırma

Dudakları dolgun olan kadınlar; bayanlarında erkeklerinde hep ilgisini çekmiştir. Cilt.net olarak bitkisel dudak dolgunlaştırma yöntemlerini araştırıp en doğal olanları sizler için paylaştık.

Dudak Dolgunlaştıran Tarçın Yağı

  • Tarçın yağı dudakları kalınlaştırmada oldukça etkili yöntemlerden birisidir.
  • Fakat hassas ciltlere sahip olan bayanlar tarçın yağını kullanırken dikkatli olmalıdırlar.
  • Dudakları kalınlaştıran bu yöntem dudak çevresinde oluşan minik çizgilerinde kaybolmasında etki sağlar.

Dudak Dolgunlaştırmak için Tarçın Yağı Kullanımı

Tarçın yağını 2 damla bir çay tabağına döküp 2 damla hakiki zeytinyağı ile karıştırın. Karışı dudaklarınıza elinizle de uygulayabilirsiniz. İlk anda dudakları hafif yakacak olan karışım kısa süre sonra yanma hissini kaybeder. Çok fazla yanma yaşarsanız vereceğimiz diğer tarifleri alternatif olarak deneyebilirsiniz.

Acı Kırmızı Biber İle Dudak Dolgunlaştırma

Kırmızıbiber dudak kalınlaştırmada en etkili diyebileceğimiz yöntemler arasındadır. Direk dudaklarınıza sürdüğünüzde oldukça yakıcı olan biber yağını karşım olarak uygulamanızda fayda var bizden söylemesi.

Acı Biber Yağı Nasıl Kullanılır

Dudak parlatıcınıza veya rujunuza 2 – 3 damla ekleyeceğiniz biber yağı ile gün boyu kalın dudaklara gezebilirsiniz. Kalın dudaklara sahip olmak istediğiniz an parlatıcınızı uygulamanız yeterli.

Kalın Dudaklar İçin Karanfil Yağı

Tarçın yağı gibi etkili olan diğer bir yağ ise karanfil yağıdır. Dudaklarınıza uyguladığınız anda hafif bir yanma oluşturur ve dudaklar kalınlaşmaya başlar.

Karanfil Yağı Nasıl Uygulanır

Zeytinyağı ile eşit oranda karıştırıp dudaklarınıza uygulayabilir veya parlatıcınızın içine 3 – 5 damla koyup sürebilirsiniz.

Dudak dolgunlaştırmak için kullanılan en doğal yöntem ise dudakları diş fırçası ile her gün fırçalamaktır. Bu uygulama birçok ünlü tarafından yapılıyor ve etkisi oldukça yüksek. Bu yağlardan uygulamak istemiyorsanız diş fırçası ile dudaklarınızı zaman içerisinde kalınlaştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız