Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bit için doğal çözümler

Bit için Bitkisel Çözümler

Kafa derisinde oluşan ve sürekli kaşıntı oluşturan kafa bitleri tedavi edilmezse kötü sonuçlar doğurur. Kirli veya temiz saç fark etmeksizin herkeste oluşabilen bitler için bitkisel çözüm tarifleri. İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir programda ısırgan otunun ve elma sirkesinin bitlere iyi geldiğini açıkladı.

 

Bit için Bitkisel Çözümler

Bit için Bitkisel Çözüm Tarifi

  • Su ( yarım litre )
  • Isırgan otu ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Kaynamış olan suya ısırganları ekleyip 5 dakika daha kaynatınız ve 2 dakika demlendirdikten sonra süzerek ılıyana kadar bekleyiniz. Ilıyan ısırgan suyu ile tüm saçlarınızı yıkayınız ve 30 dakika saçınızda bekletip tekrar duru su ile saçları temizleyiniz.

 

Bu kürler saç derisinde oluşan yara, mantar gibi reaksiyonların oluşumunu engellemektedir. Her iki kürü de saçlara masaj yaparak yedirin ve parmaklarınızla hafif hafif deriye bastırın. Kafa derisini bitlerden kolaylıkla kurtaracaktır.

 

Bit Problemi için Bitkisel Yağ Karışımı

  • Zeytinyağı ( 4 yemek kaşığı )
  • Lavanta yağı ( 10 damla )
  • Okaliptüs yağı ( 10 damla ) : 2 yaş altı çocuklara kullanmayınız.
  • Biberiye yağı ( 10 damla )
  • Nane yağı ( 10 damla )

Hazırlanışı: Yağları karıştırınız ve temiz bir saç fırçası ile diplerden başlayarak tüm saça karışımı yediriniz. Saçlarınızı tülbentle örtünüz ve en az 1 saat saçlarda bekletiniz. Süre sonunda saçlarınızı temizleyiniz. Son durulama suyuna sirke ekleyip saçlarınızı bu şekilde durulayın.

 

Bitlere Elma Sirkesi ile Çözüm

Elma sirkesini ister direk, ister su ile incelterek saç diplerine uygulayın. tüm saça masaj yaparak yedirdiğiniz elma sirkesini yarım saat saçlarınızda bekletip ardından doğal bir sabunla saçlarınızı yıkayınız.

 

Elma sirkesi haftada 1 kere saçlara uygulanırken ardından ısırgan otu kürü saçlara uygulanmalıdır.

 

Yazar: Tarih: 7 Şubat 2015 - 12:00:55 Kategori: Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:,