Cilt Bakımı Ve Güzellik
benzamycin krem

Sivilce tedavisi için Benzamycin krem oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Homonal değişimler nedeniyle oluşan sivilceler ve ergenlik sivilceleri haricindeki sivilce türlerinde etkili olduğu söylenen Benzamycin krem kullanan kişiler ilacın olumlu etkilerinden bahsediyor.

Sivilce problemi nedeniyle cildiye doktoruna göründüğünüzde doktorunuz sizin için en uygun ilacı yazacaktır. Benzamycin krem kullanmak istediğinizi doktorunuza söyleyebilir ve kullanım için uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Benzamycin Krem Faydaları

Benzamycin cilde sürüldüğünde yağlı cilde sahip kişilerin cildini kurutarak sivilcelerin içindeki iltihabı ortadan kaldırır ve ciltteki fazla yağlanmayı giderdiği için yeni sivilce oluşumunu da önlemiş olur. Benzamycin krem kullanıcıları ciltlerinin aşırı kuruduğundan yakınsa da sivilce problemini giderdiği için bu etkiyi göz ardı edebilmekteler.

Cildi hassas ve kuru olanların Benzamycin sivilce kremi kullanması halinde cilt kuruluğu nedeniyle tahriş ve istenmeyen başka etkiler görülebilir. Bu nedenle Benzamycin doktor tavsiyesi olmadan harici olarak satın alınıp kullanması riskli bir sivilce kremidir. Cildi nemli kişiler Benzamycin krem kullanmak zorunda kalırsa mutlaka nemlendirici ve besleyici kremlerle cildine takviye yapmalılar.

Benzamycin Krem Nasıl Kullanılır

Benzamycin krem cildinizde sivilce görülen bölgelere akşam yatmadan önce uygulanmalıdır. Benzamycin krem sürülmeden önce yüzünüzü bol suyla yıkamalı ve temizlemelisiniz. Yüzünüz kuruduktan sonra Benzamycin sürebilirsiniz ve sabah kalktığınızda yüzünüzden kremi temizlemeniz gerekmektedir.

Benzamycin Krem Yan Etkileri

Benzamycin kremin bilinen yan etkileri ciltte kuruluğun ötesine geçmemektedir. Ciltte kuruluk, dökülme, pullanma, kaşıntı, ürtiker ve yüz ödemi oluşumuna neden olabilmektedir. Belirtilen yan etkilerin görülmesi halinde derhal sağlık kuruluşlarının acil bölümüne başvurulmalıdır. Hamilelik durumlarında yada hamile kalma planı yapılan dönemlerde Benzamycin krem kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Benzamycin krem uygularken gözünüze kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

Doktor tarafından önerilmedikçe Benzamycin krem ile birlikte bir başka sivilce tedavisi hapı veya kremi kullanılmamalıdır. Benzamycin krem saç ve kıllarınıza temas etmesi halinde beyazlama yapabilir. Boğazda şişme, yutkunma güçlükleri ve ne nefes almada zorluk gibi etkiler görüldüğünde doktorunuza danışmalısınız.

Benzamycin sivilce tedavisi kremi reçetesiz satış fiyatı 35 TL’dir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Tuğçe diyor ki:

  Ben doktorunun önerisi ile kullanıyorum umarım faydasını görürüm

 2. Mami diyor ki:

  Fena değil etkili çözüm zaten aknetrend rouccatane falan ama bu kremde kullanmaya değer

 3. buse diyor ki:

  Vallaha hiç bir boka yaramiyior ayrica krem sivilcelerin uzerinden cok zor cikiyor almayın derim

  • ismail diyor ki:

   Niye öyle diyorsun ben faydasını gordüüm

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız