Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bebek yağının saça faydası

Bebek yağının saça faydaları nelerdir? Bebek yağı cilde pamuksu bir etki yarattığı gibi saçlarda da oldukça etkili bir üründür. Bebe yağı saçların beslenmesini sağlayarak, saçlarda nemliliği arttırır ve saçların daha çabuk uzamasını sağlar. Hafta da 2 – 3 defa saçlara sürülen bebek yağı ile saçlar sağlık kazanırken istenilen uzunluğa da ulaşabilmektedir.

Bebek Yağının Saça Faydaları

Saç keratinden oluşmaktadır. Bebekler için özel üretilen bebek yağları saçların daha bakımlı olmasını sağlar ve saçların ihtiyacı olan mineralleri karşılar. Bebe yağının içeriği nedeni ile saçlarda oluşan kırılmalarda önlenmiş olacaktır. Bu sayede sürekli saç kestirme sorunu da ortadan kalkacağı için saçlar daha çabuk uzayacaktır. Saçlarda çok fazla görülen kuruluk da bebe yağı sayesinde kaybolacak saçlar daha nemli ve bakımlı olacaktır.

Bebek Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Bebe yağından elinize bir miktar dökün. Saç diplerinize masaj uygulayarak yağı bütün saçınıza yedirin. Bebe yağı daha çok kuru ve ince telli saçlar için mükemmel bir bakım sağlar. Yağı saçlara tamamen sürdükten sonra 30 dakika kadar bekletin ve uygun bir şampuan ile saçlarınızı iyice yıkayın. Uygulayacağınız bu basit ve pratik işlem ile parlak ve canlı saçlara sahip olacak, saçlarınızın kolaylıkla uzamasını sağlayacaksınız.

Yağlı Saçlar Bebek Yağını Nasıl Uygulamalıdır?

Yağlı saç tipine sahip olan kişiler bebek yağını sadece saç uçlarına uygulayarak kısa bir zaman bekletmeli ve daha sonra yıkamalıdır.

Saç Uzatmak için Nasıl Bebek Yağı Kullanılmalıdır?

Bebek yağına birçok markada ulaşmak mümkündür. Ancak bütün bebe yağlarının içeriği aynı maddelerden oluşmamaktadır. Bu nedenle saçlar için yararlı mineralleri içeren bebek yağları tercih edilmelidir… Çoğu bebek yağı içeriğinde uçucu özelliği olan mineraller barındırır. Bu minerallerin de saçlar için bir faydası yoktur. Kullanılacak bebe yağının içerisinde mutlaka mineral yağlar bulunmasına özen gösterilmelidir…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Bebek Sağlığı diyor ki:

  argan yağının söylendiği gibi mucize olmasını istiyorum. yüzüm bebek, saçım ipek olacaksa, evimin aktar gibi kokmasına katlanırım.

 2. meliha diyor ki:

  bebe yağını nereden alabiliriz acaba?

  • şükran diyor ki:

   ben eczaneden almıştım aktarlarda da vardır belki

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız