Cilt Bakımı Ve Güzellik
basen-eritme-hareketleri

Kadınların vücutlarındaki her bölgede oluşabilen yağlanma problemi, otomatikman basen bölgesinde de oluşup fazlasıyla rahatsız edici görüntüler ortaya çıkartabilmektedir. Üstelik basen bölgesinde biriken fazla yağlar, ciddi anlamda eritilmesinde zorlanılan yağlanma grupları arasındadır.

Bu tip bölgesel yağlanmalarından kurtulmak isteyen pek çok kadın, maddi olarak gücünün yettiğince ve manevi olarak hedeflediğince spor salonlarına üyelik yaptırmakta ve oradaki bireysel hocalarıyla olsun toplu derslerde olsun basen eriten hareketlerini deneyerek bölgesel erime elde etmeye çalışmaktadır.

basen-eritme-egzersizleri

Bu tip basen eritmek için verilen çabalar dışında, özel olarak basen eritmeye uygun olan diyetler de yapılabilmekte, bununla birlikte basen eriten yiyeceklerle beslenilerek basen bölgesinden kilo verilme sürecinin hızlandırılması sağlanmaktadır.

basen-eriten-kopru-hareketi

Basenlerdeki kilo problemi

Normal şartlarda kilo problemi hangi bölgeyle alakalı olursa olsun, metabolik ve fizyolojik olarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilmenin ana formulü doğru diyeti doktor kontrolünde uygulayarak bu diyetin yanında doğru egzersizleri de uygulayabilmektir.

Basen ve kalça bölgesinin modern kültürün getirmiş olduğu popüler vücut hatlarına göre şekillendirmek isteyen kadınların tüm bu anlatılan çabaların yanında ek olarak yapmayı tercih ettikleri basen eritme kürleri de bulunmaktadır.

basen-eritmek-icin-yapilacak-hareketler

İşinin uzmanı diyetisyenler tarafından veya internette araştırıldığında rahatlıkla bulunabilecek bu kürler basen bölgesindeki yağlanmaların hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olacak doğal ürünlerdir.

basen-bolgesini-eritici-hareketler

Basen eritme konusunda evde yapılacak egzersizlerden en etkilileri ve en kolay yapılacaklar şu şekildedir;

  • Köprü egzersizi : Öncelikle sırt üstü yere uzanarak karnınızı etkili bir biçimde sıkmanız gerekmektedir. Ardından dizlerinizi büküp, vücudunuzun ağırlığının omuzlarınızda olduğundan emin olduktan sonra temkinli bir şekilde belinizi yukarıya doğru kaldırın. Bu pozisyonda birer saniye bekleyerek yapabildiğiniz yere kadar hareketi tekrarlamanız gerekmektedir.
  • Yana tekme hareketi : Bacaklarınızı omuzlarınızın genişliğinde açtıktan sonra kollarınızı da göğüs kısmınızda toplamalısınız. Dik durarak bacaklarınızı ve karnınızı sıkarak yana doğru esnemeyle birlikte bacağınızı yan tarafınıza doğru doksan derecelik bir açıyla açmaya çalışın. Yana doğru açtığınız bacağınızın ayak kısmının ucunun karşıya doğru bakıyor olmasına da özen gösterin. Pozisyonunuzu üç saniyelik periyotlarla koruyup 15 kez tekrarlamaya çalışın. Eğer zorlandığınızı hissediyorsanız 8. ya da 10. tekrarda bırakabilirsiniz.

basen-bolgesindeki-kilodan-kurtulma

  • Arkaya tekme hareketi : Öncelikle avuç içlerinizi ve dizlerinizi düz bir zemine sabitledikten sonra, karnınızı belirli bir noktaya kadar sıkarak belinizi dümdüz bir konuma getirmeniz gerekmektedir. Bu hareketi yaparken boynunuzun sırtınızla paralel bir yapıda olmasına özen göstermeniz beklenmektedir. Daha sonra sağ bacağınızı yerde tutarak sol bacağınızı göğüs bölgesine çekerek tekme atıyormuşçasına bu bacağı geriye doğru uzatmanız gerekir. Bu hareketi bir saniyelik periyotlar halinde toplam 15 sefer olacak şekilde tekrarladıktan sonra aynı hareketi diğer bacağınızda da uygulayarak hareketi sonlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız