Banyo Tuzu Nedir

Banyo Tuzu Nedir?

Banyo tuzu nedir; Kristal yapıya sahip rahatlatıcı bir tuzdur.Bütün gün yorulmuş olan cildinizi rahatlatmak için girilen banyonun etkisini artırmakta kullanılır. Girdiğiniz banyoda gevşeyip rahatlarsınız tüm stresi üzerinizden atarsınız. Gevşemek için girdiğiniz banyonun etkisini çoğaltmak için banyo tuzu ile geliştirilen aroma yağlar hem bedeninizi rahatlatır hem de kokusu ile tüm yorgunluğunuzu üzerinizden alır. Banyo tuzu günümüzde en çok kullanılan rahatlama tekniği ile doğal olması nedeni ile önemini koruyor.

Banyo tuzunun içerisinde sülfat ve magnezyum bulunur. İnce kaya tuzu gibi kalın olmayan yapısı ile cilde peeling etkisi de yapar. Kalın banyo tuzları da aktarlarda bulunmaktadır tercihiniz hangisinden yana ise onu uygulayabilirsiniz. İçerisinde bulunan aromalar farklı farklıdır. Bu nedenle banyo tuzlarının etkileri farklılık gösterir.

Banyo tuzunuzun etkisini arttırmak istiyorsanız doğal aromatik yağlarla bir arada uygulayabilirsiniz.

Banyo Tuzu Ne İşe Yarar

Banyo yaparken eklediğiniz banyo tuzu öncelikle sizi gevşetir, negatif enerjinizi üzerinizden alır ve toksinleri atmakta etkilidir. Rahatlayan vücutta gözeneklerde nefes almaya başlar. Nefes alan cilt ise solgun görünümünü atar ve cildinizde bebeksi bir parlaklık oluşur. Sadece cildinize iyi gelmez banyo tuzları aynı zamanda ruhen de sizi dinlendirir. Stresten arınan beden gerçekten dinlendiğini hisseder.

Banyo tuzlarının kaslarda meydana gelen kramplara bedenin sinirsel kasılmalarına anında yanıt verir. Rahatsız giyilen ayakkabının yorduğu ayaklara, uzun süre oturarak çalışanlara, uzun süre ayakta durmak zorunda olanlarda, çok yürüyenlerde ve koşanlarda oluşan ödemden kaynaklı şişkinliklerin en önemli tedavisi ayak banyosuna ya da doldurduğunuz küvete katılan banyo iyileştirir.

Stres bütün rahatsızlıkların başıdır bu herkesçe bilinen bir gerçektir. Stresinizin artması demek magnezyum oranınızın düşmesi demektir. Banyo tuzunda bulunan yeterli oranda magnezyum bu sayede cilde etki ederek sizi rahatlatır ve üzerinizde bulunan negatif enerjisi alır.

Banyo tuzunun diğer bir etkisi de bütün bir hafta boyunca cildinize yapışan tozun kirin banyo tuzu ile atılmasını sağlamaktır. Çünkü banyo tuzu vücuttan toksinleri atarak cildi ölü tabakadan arındırır. Cildin temizlenmesinde çok etkili olan banyo tuzu tıkalı gözenekleri açacağı için cildin nefes almasını daha parlak görünmesini ve sağlıklı kalmasında etken bir banyo ürünüdür.

Banyo Tuzu İle Ayaklarınızı Rahatlatın

Hazırladığınız ayak suyunuza 1 fincan ekleyeceğiniz banyo tuzunu ekleyin. ayaklarınızı bu suda 20 dakika kadar tutun ara ara masaj yaparak ayaklarınızın hareketsizliğini giderin kan dolaşımını hızlandırın.


Yorumlar
    1. seda diyor ki:

      Banyo tuzunu ilk kez deneyecegim.acanba yuze dogrudan iygulanirmi ve kahverengi sivilce leklerine iyi gelir mi.tesekkurler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.