Cilt Bakımı Ve Güzellik
Banyoda ve banyodan sonra cilt bakımı

BANYO VE SONRASINDA CİLT BAKIMI

Banyoda ve banyodan çıktıktan sonra cilde yapılan uygulamalar daha iyi sonuç getirir. Banyo sonrası cilt bakımı yapmanın en büyük avantajı yumuşamış cilt ve açılan gözeneklerin yapılan işlemlere daha hızlı tepki vermesidir.

Banyodayken Cilt Bakımı

  1. Banyo sırasında cilde hafif şekilde peeling yapmak faydalıdır. En etkili peeling şekli banyoda iken yüz kesesi ile cildi hırpalamadan yapılan peelingdir.
  2. Banyo esnasında peelingden sonra özel yıkama jeli ile cildinizi yıkayıp arındırabilirsiniz.
  3. Banyo yaparken cildinize bitkisel yağ kullanmayın. Bitkisel yağ cilde masaj yapılarak sürülür ve durulanmaz. Bu nedenle banyoda akma ve çıkma ihtimali vardır.
  4. Banyodayken cildinizin gözeneklerini açmaya yönelik uygulamalar yapmanız gerekmektedir.

Banyo Sonrası Cilt Bakımı

  1. Banyodan çıktıktan sonra gergin ve kurumuş cildiniz için bitkisel yağ uygulamaları yapmalısınız. Örneğin; buğday yağı kullanarak birkaç damlayı cildinize iyice yedirebilir ve doğal şekilde nemli bir cilt yüzeyi oluşturabilirsiniz. Buğday yağı nem verirken kırışıkların oluşmasını da engeller.
  2. Banyodan sonra cildinize süreceğiniz pirinç yağı lekelerin azalmasını sağladığı gibi cilde aydınlık bir görüntü verir.
  3. Cildinize bitkisel yağ uygulamak istemiyorsanız nemlendirici ve su bazlı kremlerle masaj yaparak cilt bakımı sağlamalısınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız