Cilt Bakımı Ve Güzellik
Balon diyeti ile zayıflama

BALON DİYETİ NASIL YAPILIR

Balon diyeti ile zayıflama bir çok ünlünün uyguladığı ve bu günlerde favori olmaya aday bir diyet programı. Bütün yıldızların uyguladığı balon diyeti nasıl yapılır? Sizler için cilt.net te..

Dukan diyeti kadar ün yapan balon diyeti Hollywood’da bir diyetisyen uzmanının bulduğu ve çeşitli besinlerle yapılan bir diyet türüdür.

 

Balon Diyeti İle Ne kadar Kilo Verilir

Balon diyeti uygulayan kişiler düzenli ve kaçamaklar uygulamadıklarında 1 haftada ortalama olarak 6 ile 7 kilo arasında bir kilo kaybı yaşarlar. Düzgün bir vücut ve incecik bir bele çok kısa zamanda sizi kavuşturur.

Balon Diyeti Nasıl Yapılır

Kalkar Kalkmaz

Yataktan çıkar çıkmaz ilk işiniz en fazla 20 derece sıcaklığı olan bir küvete girmek. Bu sıcaklıktaki ısı vücudunuzu canlandıracak ve vücudunuz metabolizmayı hareketlendirip yağları yakmaya başlayacak. Küvette kalacağınız 15 dakikalık zaman açılmanız ve vücudunuz için yeterli. Sakın 20 derecelik ısıdan sonra sıcak suya geçiş yapmayın.

Kahvaltı

Balon diyetinde kahvaltıya yer yok. Kitapta yazılana göre balon diyetinde kahvaltı çok önemli değil. Sabah aç kalktığınızda açlığınızı bastırmak için daha çok hareket etmeli ve akşamdan biriken yağları yemek yemeden yakmaya çalışmalısınız. Bu şekilde uygulandığında vücudun depoladığı yağlardan kurtulursunuz.

Duştan Sonra

Duştan çıktınız ve ilk işiniz ocağa suyu koyup kendinize kahve hazırlamak. Şekersiz ve sütsüz içtiğiniz kahve vücudunuzdaki yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olacaktır.

Kahvaltıdan Sonra

Yürüyüş koşu gibi aktiviteler yapmalısınız. En güzeli temiz havaya çıkıp spor yapmaktır. Yarım saat yapacağınız aktivite bütün gün için toplayacağınız enerjiyi size sağlar.

İlk Öğün

İlk öğününüz sabah 11’i geçmemeli. Günde diğer diyet uzmanlarının belirttiği gibi 3 ana öğün tüketin. Kendinizi az yemeğe endekslemeyin. Ne kadar az yerseniz o kadar enerjiniz düşük olur. Abartında demiyoruz. Fakat yeteri kadar yemeye çalışın. Tek şart aralarda ekstra hiç bir şey tüketmemeniz.

Yatağa Girmeden Önce

Mutlaka yatmadan önce bir balon alıp dik bir şekilde durup 10 kez balonu şişirip indirin. Balon şişirmek karın kaslarını harekete geçiren çok iyi bir egzersizdir. Balon şişirmek tansiyonunuzu etkilerse biraz ara verip tekrar devam edin

Üç Ana Öğün

Yemek yerken sebzelerden istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Fakat protein tüketme miktarınız yemeğinizin yarısından oluşmalı. Meyve sınırınız ise günde sadece 3 tane.

Karbonhidrat Alımı

120 gramdan fazla karbonhidrat tüketilmesi yasak. 4 günde 1 somon balığı  gibi yağlı balıklardan tüketilebilir. Gün içerisinde sabah içtiğiniz kahve dışında sadece su ve yeşil çay içebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız