Balmumu Maskesi

BALMUMU MASKESİ

Balmumu maskesi cildinizi gençleştiren yeniden canlanması için hücreleri harekete geçiren bir maske türüdür. Cildi toksinlerden arındıran balmumu maskesi kırışıklıkları da tedavi edici özelliğe sahiptir.

Balmumu Maskesi Tarifi

  • Balmumu 1 bardak
  • Zeytinyağı 2 yemek kaşığı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Zeytinyağı parmak uçlarına alınarak cilde masaj yapılır. Öncelikle çene altı daha sonra dudak üstü ve çevreleri, burun çevresi, alın bölgesindeki enine çizgilere ve iki kaş arasındaki çizgiye masaj yapılarak kan dolaşımının daha hızlı hale gelmesi sağlanır. Ardından bal mumu ısıtılır ve bir yerde ılık hale gelmesi için bekletilir.

Bir adet havlu alınarak göz kısmına ve burun kısmına gelen yerler kesilir. Yani havludan bir adet maske yapılır. Havlu elde edilen bal mumu içine batırılır ve yüze yerleştirilir. Balmumunun ılık olmasına dikkat edilmelidir. Poşetten yardım alınarak maske üzeri kapatılır. Burnun açık kalması sağlanarak bir adet daha havlu ile sarılır. 3 dakika süreyle yeniden bekletilir ve maskenin hepsi çıkarılır.

Maskenin ardından cilt durulanmaz yıkanmaz. Bir kuru havludan yardım alınarak sadece teri alınır. İşlem haftada bir kere tekrar edilir. Kırışıklıklar için uygulanan Balmumu maskesi Şems Aslan’a ait olup önerdiği etkili maskeler arasında yer almaktadır.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.