Cilt Bakımı Ve Güzellik
bal köpüğü saç modelleri

Bal Köpüğü Saç Rengi

Son dönemlerin en sevilen saç renkleri arasında yer alan ve modası hiç geçmeyen bal köpüğü saç rengi, ten rengine uygun tonlarda saçlara uygulandığı zaman, etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Bal köpüğü saç rengini tutturmak biraz zordur. Bu nedenle evde saç boyamak isteyen kadınların hemen hepsi bal köpüğü saç rengini yakalayamaz ve ortaya turuncu renk ağırlıklı bir ton çıkar.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılabilecek bir saç rengi olan bal köpüğü, mevsimlik bir renk olmamasından dolayı çok rağbet görüyor. Birçok saç boyası markasının katoloğunda bal köpüğü saç rengine ve farklı tonlarına rastlamak mümkün. İstediğiniz tonda açık veya koyu bal köpüğü saç rengi boyası satın alarak evinizde saçlarınızı kendiniz boyayabilirsiniz. Ya da kendi bal köpüğü saç boyası rengini, kendim hazırlamak istiyorum diyorsanız o zaman;

  • Bal köpüğü saç rengi ile evde saç boyamak isteyenler öncelikle kahve köpüğü saç boyası ve altın sarısı saç boyası rengi satın almalıdır.
  • Daha sonra bu iki rengi karıştırarak bal köpüğü saç rengi hazırlanır.
  • Eğer bal köpüğü öncesi kullandığınız saç rengi koyu tonlarda ise, küllü kahve saç boyası ile açık sarı tonlarını karıştırın.
  • Açık tene sahip bayanlar ise, bal kahve renginin farklı tonlarını karıştırarak çekici bir saç rengi elde edebilirler.

Bal Köpüğü Saç Boyası Rengi Numaraları

Loreal Casting 7.30 ve Koleston 9.3 : Özellikle de saç rengi sarı ve tonlarında olan ya da açık kumral tonlarda olupta daha da saçlarınızın renginin açıklmasını isteyenler bu iki markanın boyasını karıştırarak bal köpüğü saç rengi elde edebilirler. Karışım miktarı ise yarı yarıya olmalı ve ekstradan içine 1 şişe de %9 oksidan eklenmelidir.

Koleston 9.3 ve Palette 8.65: Bu iki boya ise kumral ya da açık kahve saç renklerini, bal köpüğü saç rengine dönüştürür. Karışım miktarı ise Koleston 9.3 tümü, Palette 8.65 %30’u ve %9’da oksidan şeklinde olmalıdır.

Koleston 9.3 ve Loreal Casting 7.30: Çok açık platin sarısı saç rengini, bal köpüğüne dönüştürmek için Loreal Casting 7.30’un %70’i, Koleston 9.3’ün %40’ı karıştırılmalıdır.
Saç rengi siyah, kızıl ve koyu kahve olanlar mutlaka bal köpüğü saç rengine dönmek için uzmandan yardım almalıdır. Koyu saç renklerini evde bal köpüğü saç rengine dönüştürmek tavsiye edilmez. Aksi durumda saçlarınız yanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Elçin diyor ki:

    Loreal casting 7.30 artık satılmıyor. Onun yerine ne kullanmalıyız ve karışım Nasıl olmalı?

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız